Ballina Etiketimet Inter

Etiketim: Inter

Milani ndryshon formacionin në derbin kundër Interit

Sot në orën 20:45 në “San Siro” do të luhet “Derby della Madonnina" ndërmjet Interit dhe Milanit e vlefshme për çerekfinalet në Kupën e...

Gjendet shkaktari i krizës së Interit

Nëse Interi nuk ka shkuar mirë në 3 javët e fundit kjo është edhe për shkak të rendimentit të ulët të kroatit Ivan Perisic. Kroati...

Pranë zyrtarizimit, zbulohet përforcimi i parë i Interit për 2018-ën

Alessandro Bastoni është përforcimi i parë i Interit për merkaton e janarit. 18-vjeçari është tashmë në pronësi të zikaltërve, i huazuar te Atalanta deri në...

Formacionet zyrtare: Inter – Udinese

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e kampionatit italian mes Interit dhe Udineses e cila luhet në “Giuseppe Meazza” . UDINESE: Bizzarri; Larsen, Danilo, Nuytinck; Widmer, Barak,...

Inter kërkon të ruajë kreun, Napoli i dënuar të fitojë

Në Itali starton Java e 17 dhe privilegjin për të çelur ndeshjet e ka pikërisht skuadra që kryeson kampionatin. Interi i Spaletit vazhdon të...

Negociatat, Interi e ka gati transfertën e janarit

Drejtues të Interit në janar pritet të nënshkruajnë me një tjetër lojtar të rëndësishëm i cili do të ndihmojë skuadrën drejt titullit kampion. Bëhet fjalë...

Shifra rekorde / 39 pikë në 15 javë, ja statistikat që...

Ata janë skuadra më e mirë në Serie A këtë sezon futbollistik 2017/18 që e kanë nisur për bukuri. Asnjë futbolldashës nuk e kishte...

Dhjetori, muaji i emocioneve në Serie A

Duke njohur pesimizmin e përmasave kozmike që është karakteristikë e shpirtit të tifozëve zikaltër, të mësuar me vuajtjet dhe shpërthimet e papritura të gëzimit,...

Zbulohet pa dashje, ky lojtar i Interit largohet në janar

Joao Mario pritet të jetë lojtari i parë që do të largohet nga Interi. Lajmi wshtw konfirmuar pa dashje mesfushori Matias Vecino, nw momentin...

Ylli i Interit ‘çon’ Kroacinë në Botëror: S’e kemi frikë Greqinë

Kroacia do të përballet me Greqinë të enjten e 9 nëntorit, në takimin e parë të vlefshëm për “play-off”-in e Botërorit “Rusi 2018”. Mesfushori i...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...