E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Inter

Etiketim: Inter

FOTO/ Formacionet zyrtare: Inter – Barcelona, ka befasi…!

Sot në orën 21:00 Interi do të presë në “San Siro” skuadrën e Barcelonës në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Champions...

Inter-Barcelona vendos rekordin e parë

Kanë mbetur edhe pak orë nga dueli i Champions League mes Interit dhe Barcelonës, por në "Guisseppe Meaza" është vendosur rekordi i parë. Sfida e...

Gattusos i “djeg” ende goli i Icardit në derbin me Interin

Dy herë radhazi Milani është nderuar në minutat shtesë dhe në të dy rastet ka qenë Romagnoli ai që ka shënuar, duke i dhënë...

Interi shkatërron Genoa-n, Gagliardini “imiton” Icardin me dopietë (VIDEO)

Interi vijon rrugëtimin fantastik në Seria A, duke rrëmbyer fitoren e 6-të radhazi. Skuadra e Spallet-it ka mundur me lehtësi 5-0 Genoa-n në “San...

“Ankth” te Inter, Icardi humb Genovan

Kalendari i ngjeshur në këtë start të sezonit ka ndikuar negativisht te Interi. Zikaltërit po luajnë thuajse 1 takim në tre ditë, mes kampionatit...

Lazio-Inter mbyll javën e 10-të të Seria A

Ndeshja Napoli-Roma ka përfunduar në barazim një rezultat që i shkon në favor Juventusit. Në “San Paolo” ndeshja ka përfunduar 1-1 me verdhekuqtë që...

Inter-Milan dhurojnë 45 minuta të çmendura, dy gola të anuluar (VIDEO)

Interi dhe Milani nuk kanë shkuar më shumë se një barazim pa gola në 45 minutat e para. Ndeshja nisi më mirë për Milanin që...

Spalleti “mace e zezë” për Milanin, nuk humbet prej 12 vitesh

Në “San Siro” do të jenë drejtuar sytë e gjithë botës mbrëmjen e sotme, ku Interi dhe Milani do të luajnë atë që nga...

Dëmtohet me kombëtaren, “ylli” i Interit mungon në derbin kundër Milanit

Spalletti është bërë me dhimbje koke pasi mesfushori zikaltër, Matias Vecino është dëmtuar para derbit të Milanos. Vecino është dëmtuar në grumbullimin me fanellën e...

Moratti: Mjaft me kontradiktat me Juven, dua Marotën tek Interi

Ish-presidenti i Interit, Masimo Moratti, mundohet t’i japë fund historisë së gjatë 12 vjeçare, mes zikaltërve dhe Juventusit, të lindur pas skandalit të “Calciopolit”. “Marrëdhënia...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...