E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Integrimi

Etiketim: integrimi

Ish-zyrtari i KE flet për integrimin: Shqipëria të bëjë detyrat e...

Ish-presidenti i Asamblesë Parlamentarë të KE, politikani holandez Rene Van der Linden ka folur sot nga Korça ku është takuar më kryetarin e Bashkisë...

Integrimi, Leitel: Luftoni korrupsionin, forconi rolin e ligjit

Roli i ligjit dhe lufta ndaj korrupsionit konsiderohen dy prej pengesave më të mëdha për ecurinë e ekonomisë shqiptare. Në një intervistë për Ora...

Zyrtari i Brukselit: Ja kur futet Shqipëria në BE

Qeveria pret 2019 për të firmosur nisjen e anëtarësimit të Shqipërisë në BE por si e sheh Europa? Ryszard Czarnecki, deputeti i partisë polake...

Gjosha: Krimi, ende peng i çeljes së negociatave

Duke folur me të rinjtë e LRI-së në kampingun e Jalës, ish-ministrja e Integrimit Evropian foli për çështjet e integrimit. Ajo tha se Shqipëria vazhdon...

Presidenti Ilir Meta pret Komisionerin Hahn

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn ka mbrritur sot në Tiranë, në kuadër të turit që po zhvillon në Ballkan. Pas Shkupit, ndalesa e...

Integrimi në BE, Hahn nis turin. Sot takon Presidentin Meta dhe...

Pas shtyrjes për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë me BE-në, Komisioneri për Zgjerim në BE do të nisë këtë të...

Integrimi në BE, Hahn: Vijojmë përgatitjet. Rama: Muaj të vështirë na...

Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn dhe kryeministri Edi Rama, kanë dalë në një konferencë për shtyp nga Brukseli, ku në fokus është...

Klajda Gjosha: Do të ishte fatale nëse Shqipërise i refuzohen negociatat!

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha shprehet se do të ishte fatale për vendin refuzimi i çeljes së negociatave. Në një intervistë për "Fax News",...

Vasili: Bllokimi i integrimit në BE, armiku është Edi Rama

Në 28 qershor, Këshilli Europian do të jap notën për Shqipërinë. Mediet e huaja, kanë zbuluar se është ''Jo'' çeljes së negociatave të anëtarësimit,...

8 arsyet pse për Shqipërinë vendet e BE-së kanë ”JO” për...

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, përmes një postimi në facebook, ka renditur shkaqet se pse vendet e BE-së, janë kundër çeljes së negociatave të...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...