Ballina Etiketimet Integrimi

Etiketim: integrimi

Rrezikuan dëbimin, sot familja shqiptare shembull e integrimit

Ai dëshiron që në të ardhmen të bëhet një inxhinier i suksesshëm. I riu ka qenë gjithmonë një nxënës i shkëlqyer Samuel Lekaj luftoi që...

Proçesi i Integrimit europian, jo vetëm proçes politik, por mbi të...

Nga Klajda Gjosha Proçesi i Integrimit europian, jo vetëm proçes politik por mbi të gjitha proçes teknik. Të gjithë flasim pafund për proçesin e integrimit europian,...

PE voton pro integrimit të Shqipërisë në BE

Parlamenti Europian ka votuar pro raportit për integrimin e Shqipërisë në BE. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i grupit parlamentar të Partisë...

Monika Kryemadhi: Shqipëria drejt BE, një rrugëtim i shpresës dhe i...

Nga Monika Kryemadhi* Shqipëria është një vend që prej shumë vitesh aspiron të jetë pjesë e Bashkimit Europian. Një vend i vogël në Ballkan por...

Integrimi, Balla: Opinioni i Gjermanisë është pozitiv, me rëndësi përmbushja e...

Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Taulant Balla, ndodhet në ditën e dytë të vizitës në Gjermani, ku sot zhvilloi takime me Manuel Sarrazin, Parlamentar...

Ish-zyrtari i KE flet për integrimin: Shqipëria të bëjë detyrat e...

Ish-presidenti i Asamblesë Parlamentarë të KE, politikani holandez Rene Van der Linden ka folur sot nga Korça ku është takuar më kryetarin e Bashkisë...

Integrimi, Leitel: Luftoni korrupsionin, forconi rolin e ligjit

Roli i ligjit dhe lufta ndaj korrupsionit konsiderohen dy prej pengesave më të mëdha për ecurinë e ekonomisë shqiptare. Në një intervistë për Ora...

Zyrtari i Brukselit: Ja kur futet Shqipëria në BE

Qeveria pret 2019 për të firmosur nisjen e anëtarësimit të Shqipërisë në BE por si e sheh Europa? Ryszard Czarnecki, deputeti i partisë polake...

Gjosha: Krimi, ende peng i çeljes së negociatave

Duke folur me të rinjtë e LRI-së në kampingun e Jalës, ish-ministrja e Integrimit Evropian foli për çështjet e integrimit. Ajo tha se Shqipëria vazhdon...

Presidenti Ilir Meta pret Komisionerin Hahn

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn ka mbrritur sot në Tiranë, në kuadër të turit që po zhvillon në Ballkan. Pas Shkupit, ndalesa e...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...