E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Indi

Etiketim: Indi

Indi, autobusi bie në humnerë, 45 pelegrin humbin jetën

Të paktën 45 pasagjerë të një autobusi, mes tyre shtatë fëmijë, kanë humbur jetën dhe 25 kanë mbetur të plagosur dje në një vend...

Shembet ura në Indi, 1 i vdekur dhe 16 të plagosur

Të paktën një person ka vdekur dhe 16 të tjerë janë plagosur pasi një urë në Kolkata të Indisë u shemb. Nëntë janë transportuar në...

Horror në restorant, gatuhet mish maceje

Kopikaran Krishnasamy, pronari i restorantit indian është ndaluar, pasi kishte gatuar mish maceje në restorantin e tij. Inspektorët gjetën 15 kg mish kafshësh shtëpiake të...

Dhunuan dhe përdhunuan një vajzë 8-vjeçe, dënohen me vdekje dy të...

Drejtësia indiane ka dënuar me vdekje dy të rinj të cilët akuzohen për rrëmbim personi, abuzim seksual dhe tantative vrasje të një vajze 8-vjeçare. Pas...

400 të vdekur nga përmbytjet në Indi, dhjetëra persona rezultojnë ende...

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në Indi shkoi këtë të hënë në 400 raportuan autoritetet vendase. Përmbytjet kanë përfshirë prej ditësh shtetin Indian...

111 pemë për lindjen e 1 vajze

Hyam Sundar Paliwal, jeton në një fshat të vogël në Rajasthan të Indisë. Ajo humbi vajzën e saj kur ishte shumë e re, e...

9 ditë mes bandës, deputeti rrëmben dhe përdhunon 16-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indi. Një deputet i partisë qeverisëse është akuzuar për përdhunimin e një minoreneje. Byroja Qendrore e Hetimeve...

“Ata talleshin”, por sot i luten njeriut që qep me këmbë...

45-vjeçari, Madan Lal ka një histori frymëzuese. Ai ka sfiduar duke u bërë një rrobaqepës profesional, pavarësisht se nuk ka duar. 45-vjeçari nga Haryana i Indisë,...

Indi, autobusi bie në humnerë, 44 të vdekur

Të paktën 44 persona kanë mbetur të vdekur në Indinë veriore pasi një autobus u rrëzua në një humnerë në shtetin Himalayan të Uttarakhandut...

Protesta masive pas përdhunimit e vrasjes së 8-vjeçares

Revoltë në popull ka shkaktuar përdhunimi brutal nga një bandë dhe vrasja më pas e 8-vjeçares, Asifa Bano. Kjo ngjarje makabre, ka shkaktuar zemërim dhe...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...