E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Incidenti

Etiketim: incidenti

Incidenti, Kryeministri i Austrisë pritet në Shkup me flamurin e Letonisë

Protokolli qeveritar në Shkup ka shkaktuar një skandal gjatë pritjes zyrtare të kryeministrit austriak, Sebastian Kurz në Maqedoni. Në vend të flamurit austriak, Kurz...

Incidenti me Spanjën, Estonia: S’ka ushtrime të NATO-s derisa të mos...

Ministri estonez i Mbrojtjes urdhëroi ndërprerjen e të gjitha ushtrimeve ushtarake ajrore të NATO-s në territorin e shtetit deri në përfundimin e hetimit të...

Incidenti në Krushevë, pesë persona merren në pyetje

Policia ka filluar me identifikimin e personave të dyshuar për thirrje anti-shqiptare ditë më parë në Krushevë. Burime nga ministria e Brendshme konfirmojnë se...

Incidenti me gazetaren, Vokshi: Rama shantazhon kur s’ble dot

Në një reagim për incidentin e djeshëm të kreut të qeverisë me gazetaren Meta, deputetja e PD-së, Albana Vokshi, shkruan se Rama shantazhon kur...

Incidenti në “Varrezat e Dëshmorëve”, Ruçi: Akt i shëmtuar!

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka reaguar edhe në lidhje me incidentin që ndodhi ditën e “5 majit” në varrezat e dëshmorëve, ku një grup veteranësh...

Incidenti – Amsterdam, një makinë godet fuqishëm këmbësorët në stacionin e...

Një incident i madh ka ndodhur në stacionin qendror të trenit në Amsterdam të Holandës, pasi një makinë u fut me shpejtësi midis këmbësorëve. Pesë...

Incidenti me Berishën, Basha: Rama e solli atë grua për të...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për incidentin e ndodhur ditën e sotme në çadrën e protestës të opozitës, ku gjatë kohës...

Incidenti te ‘Selman Stermasi’ – Proçedohen penalisht 11 tifozë të Tiranës,...

Policia e Tiranës ka nisur procedim penal për 11 tifozë të Tiranës për protestën e një dite më parë në stadiumin “Selman Stermasi”, kundër...

Ambasadat e Kosovës dhe Shqipërisë notë proteste Shkupit: Sqaroni incidentin në...

Ambasada e Republikës së Kosovës dhe ajo e Shqipërisë në Shkup, nëpërmjet një note proteste drejtuar Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë, kanë...

Elbasan,takim me Ramën. Njerëzit e Qazim Sejdinit sulmojnë Blushin

Edi Rama eshte ne nje takim ne Elbasan ne takim me socialistet. Por surpriza mbetet se ne salle ka hyre edhe deputeti Ben Blushi,...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...