E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Vizita e Metës në Mal të Zi, jehonë të madhe në...

Vizita e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta në Malin e Zi është ndjekur më vëmendje të veçantë nga media vendase dhe ka pasur jehonë...

Presidenti Meta viziton Arkipeshkvinë një mijëvjeçare të Tivarit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi ka postuar këtë moment të veçantë nga vizita në Arkipeshkvinë...

Meta në Katedralen e ”Shën Pjetër Apostullit”: E ndërtuar falë diasporës...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ndodhet në Mal të Zi me ftesë të veçantë të autoriteteve më të larta të shtetit. Këtë të martë,...

Vizita zyrtare/Presidenti Meta: Shqiptarët, faktor kyç në Malin e Zi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi, u prit sot me nderime të larta shtetërore nga Presidenti...

Rama edhe ministër i Jashtëm: Kemi gati padinë ndaj Presidentit

Kuvendi ka miratuar dekretin e Presidentit, Ilir Meta për shkarkimin e Ditmir Bushatit si ministër i jashtëm dhe emërimin e kryeministrin Edi Rama edhe...

Meta në Mal të Zi: Çdo reformë zgjedhore duhet të ketë...

Gjatë vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi një takim me Kryetarin e Parlamentit, Ivan Brajoviç. Presidenti Meta vuri...

Gjukanoviç: Vizita e Metës, vërtetim i marrëdhënieve të shkëlqyera mes dy...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën shtetërore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç, me të...

Meta takon shoqatën “Tirana”: Mbrojtja e vlerave kombëtare, prioritet madhor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim personalitete të shquara të shoqatës “Tirana”, Mjeshtrin e Madh të Sportit, Shyqyri Rreli, Prof. Ismail...

Presidenti Ilir Meta përkujton çeljen e Kolegjit arbëresh të Shën Adrianit

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot ditën e çeljes së Kolegji arbëresh i Shën Adrianit, në Itali. Ky kolegj ka luajtur një rol të...

Presidenti Meta me Tean dhe ”Olaf-in” në Dajt

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, këtë të shtunë ndodhet në malin e Dajtit, duke promovuar kështu një nga vendet më të bukura të Tiranës. Kreu...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...