E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

83-vjetori i Kadaresë, Presidenti Meta: Kolos i përmasave botërore

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar përmes një postimi në facebook, të madhin Ismail Kadare. Në mesazhin e urimit për 83-vjetorin e lindjes së...

Aksidenti tragjik, Meta: I tronditur nga humbja e jetës së zv/ministrit....

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në pikën turistrike të Brezovicës në Kosovë, ku një ortek i ka marrë jetën Arian...

Presidenti Meta takon Edita Tahirin, mesazh të qartë për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me politikanen e njohur dhe ish-Zv/Kryeministren e Kosovës, Edita Tahiri. Në një postim në rrjetet sociale, Presidenti Meta shkruan...

Presidenti Meta: Miratimi i marrëveshjes së Prespës, arritje historike

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot votimin e parlamentit të Greqisë, i cili ratifikoi marrëveshjen për emrin me Maqedoninë. Në një postim në rrjetet sociale,...

Presidenti Meta: Sakrifica sublime e heronjve dhe dëshmorëve tanë, meriton përulje...

Presidenti Meta ishte sot në  Nishicë të Skraparit, ku ka marrë pjesë përkujtimin e 75-vjetorit të betejës madhështore të Tendës së Qypit, nga 20-26...

Dhurimi i gjakut, Presidenti Meta ftesë të rinjve: Udhëhiqni sensibilizimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta iu ka bërë thirrje të rinjve që të sensibilizohen dhe të marrin pjesë në dhurimin e gjakut. Kreu i...

100 vjetori nga vdekja e Ismail Qemalit, Meta: Të punojmë për...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi sot homazhe dhe vendosi kurora me lule te shtatorja e Ismail Qemalit, për të përkujtuar 100 vjetorin e...

Presidenti: Kushtetuta njeh përgjegjës për Ministrinë e Jashtme Edi Ramën

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sot kalimin e kompetencave të ministrisë së Jashtme nga Edi Rama, te zëvendësministri Genti Cakaj. I pyetur nga mediat,...

Rruga ”Ismail Qemali” në Kamëz, Meta: Meriton nderim të pakufijshëm

Me rastin e 100-vjetorit të vdekjes së figurës së Ismail Qemalit, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka marrë pjesë në ceremoninë e vendosjes së...

Presidenti takon partitë shqiptare në Tuz: Bashkëpunoni të fitoni komunën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një takim me përfaqësuesit kryesorë të partive politike shqiptare në qytetin e Tuzit, kreun e Aleancës Shqiptare, Nik...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Deutsche Welle: Protestë masive e opozitës për rënien e qeverisë Rama

Sot në Tiranë zhvillohet një protestë e madhe e opozitës kundër qeverisë Rama, të cilën opozita e...

Njolla me bojë blu e opozitës dhe njolla e zezë e korrupsionit

Nga Monitor Edhe piktori më amator e di që, po të përziesh bojën blu me atë mavi rezultati nuk...