E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta vijon fushatën ndërgjegjësuese për dhurimin e gjakut

Presidenti i Republikës Ilir Meta vijon fushatën e tij ndërgjegjësuese për dhurimin e gjakut nga institucionet shtetërore. Këtë të hënë, Presidenti Meta mori pjesë në...

Presidenti Meta pret Ministrin e Kulturës së Maqedonisë, Asaf Ademi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin e Kulturës së Maqedonisë, Asaf Ademi. Meta përgëzoi Ministrin Ademi për përparimin që po...

Presidenti Ilir Meta tregon qëllimet e promovimit të alpeve

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është promovuesi më i mirë i vendeve historike në këtë sezon turistik dhe pritet të vijojë edhe në javët...

“Sy me sy”, e diela e Presidentit Ilir Meta (FOTO LAJM)

Pas një ngjitje në majën më të lartë të Alpeve shqiptare, Jezercë, në lartësinë 2696 metra mbi nivelin e detit, Ilir Meta ka preferuar...

Presidenti Meta pret ambasadorët e rinj të Holandës, Bullgarisë dhe Brazilit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Republikës së Bullgarisë në vendin tonë, Momtchil Stoyanov Raytchevski. Presidenti Meta vlerësoi...

Dollia e Presidentit Meta pranë zjarrit në Qafë Valbonë, pas ngjitjes...

Presidenti Ilir Meta vizitoi dje Alpet Shqiptare. Kreu i shtetit u ngjit në pikën më të lartë të Alpeve tona dhe më të vështirën...

Ilir Meta në majën me të lartë, Jezercës, në 2696 metra....

Pasioni i Ilir Metës, me sa duket, është aventura e ngjitjes sa më lart në male. Një sport i vështirë që kërkon forcë, stërvitje,...

Sulmi ndaj gazetares, Presidenti Meta telefonon Drejtorin e Policisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për sulmin ndaj gazetares. Në një njoftim për mediat, zyra e shtypit e kreut të shtetit njofton...

Presidenti Meta uron “mirëmëngjes” me not zhytur nga Saranda (VIDEO)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është sot i pranishëm në qytetin bregdetar të Sarandës. Ai i uroi “mirëmëngjes” shqiptarëve nga një pishinë, pas notit zhytur....

Dhurimi i gjakut, Presidenti Ilir Meta ftesë nga Konispoli

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Bashkinë më jugore të vendit, Konispolin, në kuadër të nismës së ndërmarrë prej Tij dhe të ''Aleancës...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...