E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Audienca e Metës me Papa Françeskun, jehonë në mediat prestigjoze italiane

Vizita e Presidentit të Republikës, Ilir Meta në Vatikan, audienca e veçantë me Papa Françeskun dhe takimi me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Pietro...

Presidenti Meta takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit

Në vijim të vizitës së tij në Selinë e Shenjtë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u takua sot me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit,...

FOTO/ Ja dhuratat që Presidenti Meta shkëmbeu me Atin e Shenjtë

Këto janë dhuratat që Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shkëmbyer me Atin e Shenjtë, Papa Françeskut gjatë takimit të ditës së sotme. TEOLOGJIA E...

Presidenti Meta: Kosova dhe Serbia bashkë në BE pa ndryshim kufinjsh

Presidenti i Republikës,  Ilir Meta ka dhënë intervistë për gazetën prestigjoze italiane "Il Messaggero". Presidenti shqiptar, Ilir Meta ka folur mbi marrëdhëniet Kosovë-Serbi, për takimin...

Meta nesër vizitë në Vatikan: Papa Francesku mbështetës i madh i...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Vatikan, ku do të pritet në një audiencë të veçantë nga...

Presidenti Meta me kryebashkiakun e Napolit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në Napoli të Italisë, ku u prit nga Kryetari i Bashkisë, Lugi de Magistris. Gjatë takimit...

Pacolli: Tirana të ndërhyjë. Meta: Duhet Unitet Kombëtar. Rama: Jo kompetencë...

Idetë e korrigjimit të kufijve si pjesë e një marrëveshje mes Serbisë dhe Kosovës kanë shkaktuar jo pak reagime në Prishtinë dhe në Tiranë....

Presidenti Ilir Meta: Liberalizimi i vizave për Kosovën, lajm i jashtëzakonshëm

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Pas këtij vendimi të rëndësishëm, Parlamenti Europian do të nisë bisedimet...

Presidenti Ilir Meta takon gazetarin dhe publicistin shqiptaro-amerikan Frank Shkreli

Presidenti i Republikës së Shqipërisë z. Ilir Meta, priti në një takim të veçantë ish-Drejtorin e VOA-s për Euro-Azinë dhe ish kryetarin e Këshillit...

Artistët dhurojnë gjak, Presidenti Meta: Përfaqësojnë denjësisht vlerat tona kombëtare

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka falënderuar artistët që i janë bashkuar kauzës për dhurimin e gjakut. I rrethuar nga artistë të njohur shqiptarë, këngëtarë,...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...

Revansh i ri Ballkanik i Rusisë nga Bosnja

Nga Shaban Murati - Një arsye shumë e fortë duhet ta ketë shtyrë ministrin e jashtëm rus,...