E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Meta takon Ministrin për Marrëdhëniet me Jashtë të Partisë Komuniste të...

Në vijim të vizitës në Republikën Popullore të Kinës, Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta u takua me Ministrin për Marrëdhëniet me Jashtë të...

Deputeti i PS këndon kinezçe (VIDEO)

Deputeti socialist Fidel Ylli, pjesë e delegacionit shqiptar kyesuar nga kreu i Kuvendit Ilir Meta, gjatë takimeve që po zhvillohen në Kinë, ia ka...

Ilir Meta, vizitë zyrtare në Kinë: Bashkëpunim ekonomik mes dy vendeve

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta nisi sot vizitën e tij zyrtare në Republikën Popullore të Kinës me ftesë të Kryetarit të Konferencës Konsultative Politike...

PS dhe PD dolën kundër/Petrit Vasili: Listat e hapura janë përvojë...

Lëvizja Socialiste për Integrim mbetet e vendosur për të çuar përpara listat e hapura për deputetë. Ideja e propozuar nga kreu i Paramentit dhe...

Zgjedhjet/Ilir Meta: Lista të hapura. Kundërpërgjigjet Rama: Jo,të mbyllura!

Kryeparlamentari dhe Kryeministri, mendime të kundërta për Kodin Zgjedhor në lidhje me përzgjedhjen e  listës së të deputetëve Afrimi i zgjedhjeve e ka kthyer në...

Rama dhe Meta, shënojnë “gol”, në Beograd dhe në Athinë

"Ka apo nuk ka Rama, përfitime elektorale, kjo është një cështje tjetër. Dhe ne e dimë që ka, por ky është një rast, që...

Zgjedhjet 2017/ Meta: Lista të hapura dhe më pak biznesmenë në...

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta deklaroi sot se zgjedhjet parlamentare të qershor 2017-ës kërkojnë angazhim maksimal të forcave politike, por edhe strukturave monitoruese të...

Meta: Marrëzitë e disave nxorën se edhe Arta Dade, përveç meje,...

Nga Ilir Meta* Të nderuar kolegë dhe deputete deputetë! Në fakt nuk doja sot të flisja për vizitën në Greqi. E kisha lënë për nesër, por...

Meta uron Dritëro Agollin për ditëlindje

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta uroi ish-deputetin dhe shkrimtarin e njohur, Dritëro Agolli me rastin e 85-vjetorin të tij të lindjes. Këtë urim z....

Meta në Kuvend: Qëndrimi im për çështjen çame ishte i qartë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, iu përgjigj kritikave në adresë të tij për deklaratat lidhur me çështjen çame, gjatë takimeve të tij me zyrtarë...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...