E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Artur Zheji: Paqartësitë e Ilir Metës për vitin 2017

Mirëpo Rruga e Tretë, që rastësisht, por jo krejt rastësisht, përputhet me “Third Way”, si doktrinë politike, e detyron më së shumti Metën, të...

Reforma zgjedhore, Meta: Nevojë për progres, palët të reflektojnë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta tha se vendi ka nevojë për një progres në kryerjen e reformës zgjedhore. Këtë deklaratë Meta e bëri gjatë...

Ilir Meta, homazhe për filozofin dhe akademikun Alfred Uçi

Kryetari i Kuvendit,  Ilir Meta, mori pjesë në homazhet e zhvilluara në nderim të filozofit të shquar, estetit dhe Akademikut Prof. Dr. Alfred Uçi,...
Bledar Kurti

Përsëri Ilir Meta

Nga Dr. Bledar Kurti/Teksa i afrohemi fundit të vitit, nën analizën e përgjithshme politike dhe aktorëve të saj kryesor, mund të thuhet me siguri...

Meta në një intervistë paralajmëron surprizën e LSI. Tregon muskujt

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhënë për emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report TV  Nga Ilir Babaramo  Do të doja ta nisnim bisedën...

Meta shpërndan tapitë e legalizimeve në Durrës: Bregdeti në Ishëm, më...

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë ceremoninë e dorëzimit të 700 lejeve të legalizimit në Ishëm të Durrësit. Në këtë aktivitet ishin të...

LSI shton 300 anëtarë në Durrës, Meta: Ta ngremë LSI-në në...

Në një takim me strukturat e Lëvizjes Rinore për Integrim, në qytetin e Durrësit, Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, u shpreh se LSI-ja, duhet...

Ilir Meta po nis para kohe Fushatën e Zgjedhjeve të 2017-s?

Nga Artur Zheji/Duket gjithmonë e më qartë se Koalicioni është në ethe të pazakonta. Ethe elektorale, në Vjeshtën që po ikën dhe në Dimrin...

Ligji i mbetjeve në dorën e BE-së

Ky debat që ka vijuar për dy muaj vetëm sa ka tensionuar më shumë situatën politike. Ligji kaloi në Kuvend, Presidenti nuk e dekretoi...

Ligji i mbetjeve/Ilir Meta: Jo miratim kur ka konflikt

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, duke marrë shkas nga situata mbi ligjin e debatueshëm të importimit të mbetjeve në vend, ka theksuar se miratimi...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...