E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Ilir Meta: Vlerësoj punën e Lali Erit

Veliaj:  Për vendimet finale, ne marrim vendimet e duhura për qytetin dhe për shtetin; Meta: Falënderoj Erionin për kujdesin që tregoi për shkollën  Rreth 665...

Shpresa e Metës për një politikë më tolerante dhe batuta për...

Nga shkolla “Kongresi i Lushnjes” e cila hapi dyert për nxënësit e saj pas përfundimit të rikonstruksionit, kreu i Kuvendit Ilir Meta apeloi për...

Meta në Lushnjë: Fuqizimi i gruas është fuqizim i familjes dhe...

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me strukturat e Lëvizjes së Gruas për Integrim të qytetit të Lushnjës. Në fjalën...

Debatet PS-LSI, Basha: Boll me shfaqje

Përplasjet në distancë ditët e fundit në koalicionin qeverisës mes PS dhe LSI, kryetari i PD, Lulzim Basha nga çadra para Kryeministrisë i ka...

Prova e madhe, që do na tregojë Ilir Metën e vërtetë

Pamjet live të asaj mbledhjeje ku diskutohej për fatin e Reformës në Drejtësi në Kuvend, kur Fatmir Xhafaj “ja mblodhi” Ilir Metës do të...

Ilir Meta, në panairin e shkencës dhe inxhinierisë të kolegjit “Turgut...

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, mori pjesë sot në panairin e shkencës dhe inxhinierisë të organizuar nga Kolegji “Turgut Ozal” të Tiranës. Meta u...

Meta-Rama, nga “Sofra e ujkut” përfundojnë te “Sofra e Ariut”

Çdo minutë që kalon dhe pa zgjidhje për çadrën që iu mbiu mu në sheshin para zyrës së Kryeministrit Rama, nuk është në favor...

Meta: E vetmja ndërhyrje imja te Rama ishte që Ben Blushi...

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka replikuar sot me kreun e partisë LIBRA dhe deputetin Ben Blushi në Kuvend. Në fjalimin e mbajtur në seancë,...

Finlandë/Meta dhe Dade takohen me të rinj të Partisë Socialdemokrate

(Në foto: Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, deputetja e PS, Arta Dade dhe Kryetarja e Parlamentit të Finlandës, Maria Lohela) Gjatë vizitës në Finlandë, kreu...

Kreu i Kuvendit,Meta: Finlanda mbështetje Shqipërisë për integrimin në BE

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u prit nga Kryetari i Komisionit të Mbrojtjes në Parlamentin e Finlandës, njëkohësisht dhe Ish-Presidentin e Asamblesë Parlamentare te...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...

Rama si Juventusi i Moggi-t, që bleu ndeshjet dhe arbitrat

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare. Rama...