E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Kanabisi/ Mblidhet Këshilli i Sigurisë, Rama bojkoton

Sapo është mbledhur Këshilli i Sigurisë i thirrur nga presidenti Bujar Nishani, për situatën shqetësuese të kanabisit në vend. Në këtë mbledhje vihet re mungesa...

Ilir Meta për Trump: Ai është vizionar, marrëdhëniet do jenë afatgjata

Për Metën, "zgjedhja e Trump, por edhe raporti i Clinton me të duke e uruar dhe vlerësimi i tij për rivalen pas përfundimit të...

Videomesazh i Ilir Metës për anëtarët e LSI

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, i cili u konfirmua sot në krye të partisë pas zgjedhjeve me parimin “një anëtar një votë”, ka falënderuar...

Zgjedhjet në LSI, Ilir Meta rikonfirmohet si kryetar i partisë

https://www.facebook.com/levizjasocialisteperintegrim/videos/1339306419415946/ Ilir Meta është rikonfirmuar si kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, me 76% të votave të anëtarëve të kësaj partie. Ornela Muhametaj, kryetarja e...

Ilir Meta në ceremoninë e lumturimit të 38 martirëve: Binomi Fe...

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në meshën e lumturimit të 38 martirëve të klerit katolik Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë...

Zgjedhjet në LSI, leksioni për PS-PD

Të dielën anëtarësia e Lëvizjes Socialiste për Integrim do të votojë për zgjedhjen e kryetarit të partisë dhe delegatëve të Konventës Kombëtare. Në garë...

Ilir Meta: LSI, rol kyç për realizimin e shumë reforma në...

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me banorë të Beratit, ku iu dhanë kartat edhe 600 anëtarëve të rinj të...

Kë tremb rivotimi i Ilir Metës?

Lideri i një partie është pasuri e saj, është institucioni kryesor i drejtimit dhe përfaqësimit politik kombëtar! Legjitimiteti i këtij lidershipi është vlera e...

Nano: Ja pse njerëzit e duan Metën. Rama arrogant e konfliktual

Analisti Mustafa Nanos, në një intervistë për emisionin “Rubikon” në televizion “Koha Vizion” në Kosovë ka komentuar ndyshimet mes Edi Ramës, Ilir Metës dhe...

Ilir Meta takon shoqërinë civile. A do ta votoj ligjin e...

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta takoi sot përfaqësues të Aleancës Kundër Importit të Plehrave (AKIP) dhe të Unionit të Ekspertëve Mjedisor Shqiptar (UEMSH) ....

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...