E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Presidenti: Kushtetuta njeh përgjegjës për Ministrinë e Jashtme Edi Ramën

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sot kalimin e kompetencave të ministrisë së Jashtme nga Edi Rama, te zëvendësministri Genti Cakaj. I pyetur nga mediat,...

Rruga ”Ismail Qemali” në Kamëz, Meta: Meriton nderim të pakufijshëm

Me rastin e 100-vjetorit të vdekjes së figurës së Ismail Qemalit, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka marrë pjesë në ceremoninë e vendosjes së...

Presidenti takon partitë shqiptare në Tuz: Bashkëpunoni të fitoni komunën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një takim me përfaqësuesit kryesorë të partive politike shqiptare në qytetin e Tuzit, kreun e Aleancës Shqiptare, Nik...

Vizita e Metës në Mal të Zi, jehonë të madhe në...

Vizita e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta në Malin e Zi është ndjekur më vëmendje të veçantë nga media vendase dhe ka pasur jehonë...

Presidenti Meta viziton Arkipeshkvinë një mijëvjeçare të Tivarit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi ka postuar këtë moment të veçantë nga vizita në Arkipeshkvinë...

Meta në Katedralen e ”Shën Pjetër Apostullit”: E ndërtuar falë diasporës...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ndodhet në Mal të Zi me ftesë të veçantë të autoriteteve më të larta të shtetit. Këtë të martë,...

Vizita zyrtare/Presidenti Meta: Shqiptarët, faktor kyç në Malin e Zi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi, u prit sot me nderime të larta shtetërore nga Presidenti...

Rama edhe ministër i Jashtëm: Kemi gati padinë ndaj Presidentit

Kuvendi ka miratuar dekretin e Presidentit, Ilir Meta për shkarkimin e Ditmir Bushatit si ministër i jashtëm dhe emërimin e kryeministrin Edi Rama edhe...

Meta në Mal të Zi: Çdo reformë zgjedhore duhet të ketë...

Gjatë vizitës shtetërore në Mal të Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi një takim me Kryetarin e Parlamentit, Ivan Brajoviç. Presidenti Meta vuri...

Gjukanoviç: Vizita e Metës, vërtetim i marrëdhënieve të shkëlqyera mes dy...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën shtetërore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç, me të...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”

Nga AGRON GJEKMARKAJ -  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai...

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...