Ballina Etiketimet Ilir Levonja

Etiketim: Ilir Levonja

Në Shqipëri kudo ta lypin or zotëri

Nga Ilir Levonja / Ka disa ditë që puna e këtij gjyqtarit nga Fieri është dominante në webet tona. Dhe shumë syresh ngrejnë supet,...

Jepjani mandatet studentëve të ndezin zjarret

Nga Ilir Levonja - Pak minuta më parë lideri i forcës politike më të madhe në vend, PD, Lulzim Basha u tha gazetarëve se...

Check in Edvin, check in!

Nga Ilir Levonja - Më thoshte ime më, mos pështy lart biro se të shëmbet fytyrës e mallkuara. Nuk e di nëse ia ka thënë...

Orët e fundit të Edi Ramës

Nga Ilir Levonja - Sapo shikon një tekst të tillë..., ''vazhdojeni sa të doni protestën, por është hera e parë në botë që protestuesit nuk...

Sot edhe unë jam student

Nga Ilir Levonja / 1) Në një pankartë diku mes gjindjes, shkruhej, e ardhmja është e jona. Atë e mbante një vajzë, një studente. Një...

Berlini dhe pak histori

 Nga Ilir Levonja - Kjo është java e murit të Berlinit. Kilometrat e pllakave të betonit, duke i privuar qytetarëve të Gjermanisë një ndarje absurde...

Tradhtarët e Enverit dhe legenët e Edi Ramës

Nga Ilir Levonja Nuk e di se si i lexojnë shqiptarët këtë konstatimin e Ramës, këtë legenizmin, a legenët, për kuadrot socialistë që po sipas...

Fitorja e humbanakëve

 Nga Ilir Levonja - 1) Brenda këtyre njëzetë e katër orëve kam marr plot mesazhe ku tërësia e tyre është një hije, a një siluetë...

Po të ishin çelur negociatat Tirana do ishte sot e gjitha...

Nga Ilir Levonja- 1) Deri dje në mëngjes, ishim të gjithë në një ankth, e enjtja e fundit e qershorit, çelja e negociatave. Orët dukeshin...

Shteti ynë i fortë

Nga Ilir Levonja-Debati mbi teatrin, i ngjan një tenxhereje ku zien qumështi. Mirëpo në vend të asaj ajkës së zakonshme, ka vetëm llum, llum....

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...

Europa e ka të humbur luftën

Marrëveshja për ndalimin e raketave me rreze të mesme veprimi nuk mund të shpëtohet më. Me këtë...