Ballina Etiketimet Ilir babaramo

Etiketim: ilir babaramo

Ilir Babaramo: Sot jam solidar me kolegun Armand Shkullaku

Nga Ilir Babaramo Frangaj largoi nga drejtimi i ABC News Armand Shkullakun, një nga gazetarët më të vjetër shqiptarë dhe një nga dy- tre garantët...

Thaçi, Rama dhe arrestimi i Haradinajt

Dhe është kjo garë e ethshme e Tiranës dhe Prishtinës për bisedime me Beogradin në kohën kur Thaci dhe Rama duhet të nguteshin për...

Bandat e Tetovës dhe Edi Rama

Nëse shqiptarët arrijnë të ruajnë kohezionin mes tyre, nëse kryetarët e partive mbajnë më pak banditë e truproja, fusin në dietë larot që mbajnë...

Meta në një intervistë paralajmëron surprizën e LSI. Tregon muskujt

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhënë për emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report TV  Nga Ilir Babaramo  Do të doja ta nisnim bisedën...

Babaramo: Për këdo që më ka keqkuptuar

Nga Ilir Babaramo Gjatë dy ditëve të fundit kam ndjekur reagimet e pazakonta që ka patur një replike e imja me ata që proklamojnë kombin...

Pyetje titistëve të “kombit” kosovar: Jeni me cicat e Cecës apo...

Titistëve të “kombit” kosovar u vlen tu kujtohet në çdo cast se shqiptarët nga të dyja anët e Drinit vetëm dy elementë nuk kanë...

Neveria e Srebenicës dhe prania e SHBA në rajon

Nga Ilir Babaramo Një lajm tronditës vjen nga Bosnja. Bashkia e Srebenicës është fituar nga serbët. Kurrë nuk kemi dëgjuar një lajm më cinik. Tetë...

Shkruar nga Mimoza Dervishi për 25 vjetorin:”Koha Jone”- In Memoriam!

Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, "Koha Jonë" bën 25 vjeç. Unë hyra aty në gusht të...

Statusi i PS, nga Brioni i Nanos tek Donato i Ramës

"Ndryshimet që u bënë tetë vjet më parë  i kthyen gati si monarkë kryetarët e dy partive të mëdha. Ata vendosin për gjithçka që...

E majta nga Luigj Gurakuqi te dhëndri i Qazimit

"Sado e shfrenuar të jetë fantazia e kam të pamundur të imagjinoj nëse Rama bisedon me ata për Brakun apo Kandinskin kur shijojnë bashkë...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...