E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Ilir babaramo

Etiketim: ilir babaramo

Babaramo: Për këdo që më ka keqkuptuar

Nga Ilir Babaramo Gjatë dy ditëve të fundit kam ndjekur reagimet e pazakonta që ka patur një replike e imja me ata që proklamojnë kombin...

Pyetje titistëve të “kombit” kosovar: Jeni me cicat e Cecës apo...

Titistëve të “kombit” kosovar u vlen tu kujtohet në çdo cast se shqiptarët nga të dyja anët e Drinit vetëm dy elementë nuk kanë...

Neveria e Srebenicës dhe prania e SHBA në rajon

Nga Ilir Babaramo Një lajm tronditës vjen nga Bosnja. Bashkia e Srebenicës është fituar nga serbët. Kurrë nuk kemi dëgjuar një lajm më cinik. Tetë...

Shkruar nga Mimoza Dervishi për 25 vjetorin:”Koha Jone”- In Memoriam!

Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, "Koha Jonë" bën 25 vjeç. Unë hyra aty në gusht të...

Statusi i PS, nga Brioni i Nanos tek Donato i Ramës

"Ndryshimet që u bënë tetë vjet më parë  i kthyen gati si monarkë kryetarët e dy partive të mëdha. Ata vendosin për gjithçka që...

E majta nga Luigj Gurakuqi te dhëndri i Qazimit

"Sado e shfrenuar të jetë fantazia e kam të pamundur të imagjinoj nëse Rama bisedon me ata për Brakun apo Kandinskin kur shijojnë bashkë...

“Akoma gjallë është rrospia?”

Nga Ilir Babaramo - Në mëngjesin e një dimri, dikur në mesin e viteve '70, mes morisë së shkresave që ju vendosën para Enver Hoxhës,...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...

Italia, euro dhe populistët

Buxheti i Italisë për vitin 2019 shkel rregullat e BE. Kjo nuk e pengon qeverinë italiane,e cila...