E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Ilir babaramo

Etiketim: ilir babaramo

Agolli e Kadare si Salieri dhe Moxarti

Tani që liria mbretëron dhe gjithkush mund të botojë pa censurën e Lidhjes dhe hiearkia e vlerave nuk dekretohen nëpër plenume çdo pasionant i...

“21 Janari”/ Blushi: Qeveria ka blerë gjakun e viktimave me para

“Administrimi elektronik është plotësisht i mundshëm, nuk them detyrimisht votim se koha po skadon dhe për shkak të kësaj s’ka për t’u bërë, por...

A është liberal Henri Çili?

Çili thotë se vendosi të kërkojë publikisht një mandat të dytë për Ramën se kryeministri tani është bërë liberal. Në fakt Basha ka shpallur...

Ilir Babaramo: Sot jam solidar me kolegun Armand Shkullaku

Nga Ilir Babaramo Frangaj largoi nga drejtimi i ABC News Armand Shkullakun, një nga gazetarët më të vjetër shqiptarë dhe një nga dy- tre garantët...

Thaçi, Rama dhe arrestimi i Haradinajt

Dhe është kjo garë e ethshme e Tiranës dhe Prishtinës për bisedime me Beogradin në kohën kur Thaci dhe Rama duhet të nguteshin për...

Bandat e Tetovës dhe Edi Rama

Nëse shqiptarët arrijnë të ruajnë kohezionin mes tyre, nëse kryetarët e partive mbajnë më pak banditë e truproja, fusin në dietë larot që mbajnë...

Meta në një intervistë paralajmëron surprizën e LSI. Tregon muskujt

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhënë për emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report TV  Nga Ilir Babaramo  Do të doja ta nisnim bisedën...

Babaramo: Për këdo që më ka keqkuptuar

Nga Ilir Babaramo Gjatë dy ditëve të fundit kam ndjekur reagimet e pazakonta që ka patur një replike e imja me ata që proklamojnë kombin...

Pyetje titistëve të “kombit” kosovar: Jeni me cicat e Cecës apo...

Titistëve të “kombit” kosovar u vlen tu kujtohet në çdo cast se shqiptarët nga të dyja anët e Drinit vetëm dy elementë nuk kanë...

Neveria e Srebenicës dhe prania e SHBA në rajon

Nga Ilir Babaramo Një lajm tronditës vjen nga Bosnja. Bashkia e Srebenicës është fituar nga serbët. Kurrë nuk kemi dëgjuar një lajm më cinik. Tetë...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...