E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Ilir babaramo

Etiketim: ilir babaramo

Negociatat e Brukselit, Merkel e paralajmëroi incidentin e Bularatit

Nga Ilir Babaramo - Prej gati tre dekadash , Athina në mënyrë perfide është përpjekur ta kthejë procesin e shpërbërjes së Jugosllavisë në rishikim të...

Diçka e pështirë në shkallët e stadiumeve shqiptare

...Nëse ka një gjë që na bën superiorë në debatin politik me Greqinë është se ne nuk kemi një Parti Agimi i Artë Nga Ilir...

”Rama ka ngritur një strukturë elektorale gati kriminale”

Nga: Ilir Babaramo Parlamenti si atlasi i Lombrozos Dhimitër Anagnosti është pa dyshim kineasti më i madh shqiptar. Mes dhjetëra episodeve të filmave të tij, që kanë...

Trump dhe armët kimike që duhet të shkatërroheshin në Shqipëri

Nga Ilir Babaramo Pavarësisht kërëcënimeve të Rusisë se bota mund të hyjë në luftën e tretë botërore Siria u gdhi nën raketat e tre fuqive...

Thaçi, një ujk që po e çojnë në kafaz

Nga Ilir Babaramo Sulltani nuk kishte kaq dorë të lirë në pashallëkun e Shkodrës apo atë të Janinës sa kishte këtë të enjte Erdogani në...

Letër e hapur Liburn Aliut

Nejse Liburn, tani duhet të jesh në ndonjë komisariat të shtetit që ti dhe familja jote ka berë gjithcka që të krijohet. Nuk po hyn...

Ditmir, Brukseli është alibi. Dilema është: me Tramp apo me Erdoganin?

Nga Ilir Babaramo Qeveria shqiptare duket se do luajë rolin e strucit për çështjen e fundit më të rëndësishme në arenën ndërkombëtare: vendimin e presidentit...

Klani “Pronto” në ndihmë të sektit “Coca cola zero”

Nga Ilir Babaramo Dicka e padëgjuar kurrë më parë po ndodh në Prishtinë. Dy tre vetë nga establishment drejtues I Vetëvendosjes kërkojnë që ose kryetari...

Kush janë hajnat që arrestuan Albin Kurtin

Nga Ilir Babaramo Dhe këtë nëntor Albin Kurti ka përfunduar sërish në pranga. Arrestimi I themeluesit të Vetëvendosjes ndodh në një moment politik shumë interesant....

Enveri, Edi dhe Top Channel

Rama do vazhdojë të jetë krijesa më mosmirënjohëse. Sinjalet nga eountarage i tij janë të tilla se në qendër të sulmit do jenë ata...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...