E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Ilir babaramo

Etiketim: ilir babaramo

Rama nuk shpëton, diga është çarë

Nga Ilir Babaramo - Një mizë në pjatën e supës në mencën e studentëve të Prishtinës shërbeu si detonator për revoltën e vitit 1981. Ato...

Qeveria të shpallë ditë zie kombëtare

Nga Ilir Babaramo Kombi shqiptar në të dyja anët e Drinit ështe në zi. Eshte ndarë nga jeta një amerikan i madh, ndoshta më i madhi...

Babaramo ironizon kandidaturën e Ridvan Bodes

Në një shkrim të tij Ilir Babaramo, një nga analistët e paktë që kanë mbetur në tregun mediatik i pavarur, shkruan sot në lidhje...

Tirana të mbështesë Prishtinën : Të ulë traun për produktet serbe

Nga Ilir Babaramo - Më në fund qeveria Haradinaj ndërmori hapin që një qeveri e Kosovës duhet të kishte bërë të paktën dhjetë vjet më...

Negociatat e Brukselit, Merkel e paralajmëroi incidentin e Bularatit

Nga Ilir Babaramo - Prej gati tre dekadash , Athina në mënyrë perfide është përpjekur ta kthejë procesin e shpërbërjes së Jugosllavisë në rishikim të...

Diçka e pështirë në shkallët e stadiumeve shqiptare

...Nëse ka një gjë që na bën superiorë në debatin politik me Greqinë është se ne nuk kemi një Parti Agimi i Artë Nga Ilir...

”Rama ka ngritur një strukturë elektorale gati kriminale”

Nga: Ilir Babaramo Parlamenti si atlasi i Lombrozos Dhimitër Anagnosti është pa dyshim kineasti më i madh shqiptar. Mes dhjetëra episodeve të filmave të tij, që kanë...

Trump dhe armët kimike që duhet të shkatërroheshin në Shqipëri

Nga Ilir Babaramo Pavarësisht kërëcënimeve të Rusisë se bota mund të hyjë në luftën e tretë botërore Siria u gdhi nën raketat e tre fuqive...

Thaçi, një ujk që po e çojnë në kafaz

Nga Ilir Babaramo Sulltani nuk kishte kaq dorë të lirë në pashallëkun e Shkodrës apo atë të Janinës sa kishte këtë të enjte Erdogani në...

Letër e hapur Liburn Aliut

Nejse Liburn, tani duhet të jesh në ndonjë komisariat të shtetit që ti dhe familja jote ka berë gjithcka që të krijohet. Nuk po hyn...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...