Ballina Etiketimet Idrizi

Etiketim: Idrizi

Idrizi: Vrasja në Bularat, jo kronikë e zezë, por ngjarje politike

I ftuar në emisionin ‘Open’ me gazetaren Eni Vasili në Top Channel, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi u shpreh se vrasja e Konstandinos Kaçifas...

Fondet sekrete greke në Shqipëri, Idrizi: 1 mln euro për tetorin...

Pas kërkesës drejtuar Presidentit Meta për të mbledhur Këshillin e Sigurisë për skandalin e financimit të portaleve dhe gazetarëve në Shqipëri nga shteti grek,...

Idrizi, Bushatit: Për çfarë e falënderon Kotzias?

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka reaguar pas deklaratave të bëra nga ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili falënderonte ministrin e...

“Çamët ndihmuan nazistët”, Idrizi: Po pres të flasë Rama

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas deklaratës së presidentit grek se çamët kishin sjelljen e sunduesit dhe bashkëpunonin me nazistët. Idrizi thotë se...

Basha takim një orë me Idrizin, PDIU i bashkohet zyrtarisht opozitës...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e sotme një takim1 orësh me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi në ambientet e “Rogner” I...

Çështja çame, Idrizi: Rama na përdori si çakmak për grekët

Pasi PDIU u ‘divorcua’ nga Partia Socialiste, duke thyer kështu koalicionin me qeverisjen aktuale, vjen reagimi nga Shpëtim Idrizi. Ky i fundit gjatë fjalës...

Koalicioni/ PDIU në opozitë, drejt prishjes koalicioni me Ramën

Kur na ndajnë vetëm pak muaj nga zgjedhjet vendore të 2019-ës, Partia për Drejtësisë Integrim dhe Unitet ka thirrur Këshillin e saj Kombëtar në...

Çështja çame, Idrizi: Informohemi nga mediat greke, ja çfarë bën qeveria

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në ‘News24’ u shpreh se për çështjen çame nuk ka marrë asnjë...

Marrëveshjet me Greqinë, Idrizi: Po avancon axhenda greke

Kreu i PDIU-së, Shpëtimi Idrizi i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se deri më tani, po avancon axhenda greke në bisedimet...

Beteja për mandatin e Tiranës, rinumërohen 27 kutitë e para, zerohen...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po rinumëron sot 64 kuti votimi të Qarkut të Tiranës të kontestuara nga PDIU dhe Partia Socialiste. “Beteja” mes tyre...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...