E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Idlib

Etiketim: Idlib

Rusia dhe Turqia dakord për zonë të çmilitarizuar në Idlib

Rusia dhe Turqia kanë rënë dakord të krijojnë një “zonë të çmilitarizuar” në rajonin Idlib të Sirisë për të ndarë forcat qeveritare siriane nga...

Ofensiva ruso-siriane mbi Idlib, OKB e shqetësuar

Kombet e Bashkuara kanë shprehur shqetësim për civilët në rajonin e Idlibit, në Sirinë veriperëndimore, ku forcat qeveritare, me mbështetjen e Rusisë, kanë në...

Turqia: Sulmi ushtarak në Idlib do të sillte katastrofë

Zgjidhja e situatës me mjete ushtarake në provincën e fundit të Sirisë, Idlib, do të ishte një çonte në katastrofë. Deklarata bëhet nga ministri...

EDITORIAL

Ambasadorja e SHB në OKB, Nikki Haley: Pozicionet nuk kanë ndryshuar për Kosovën

Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Haley tha se pozicionet e qeverisë amerikane në lidhje me Kosovën...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...