E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet I dënuar në Itali

Etiketim: i dënuar në Itali

I dënuar në Itali për tri vepra penale, arrestohet në Morin...

Një 41 vjeçar nga Prizreni u arrestua nga policia kufitare në Morin pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet e drejtësisë italiane. Në pranga...

Lihet në burg Lulzim Kulla, i dënuar në Itali me 13...

Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokaster ka vendosur që të lerë në burg Lulzim Kullën, të njohur si i "forti" i Shkodrës. Ai u...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...