E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Hungarisë

Etiketim: Hungarisë

“Bëj fëmijë të mos paguash kredi” – Plani i Hungarisë për...

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, ka lajmëruar përfitime tatimore dhe subvencione për të inkurajuar familjet që të bëjnë më shumë fëmijë. Ai tha se politika...

Arratisja e Gruevskit drejt Hungarisë, reagon SHBA: Duhet të hetohet në...

Departamenti amerikan i Shtetit  po vëzhgon nga afër rastin e Nikolla Gruevskit, sidomos pasi  i është aprovuar azili në Hungari, shkruan sot gazeta hungareze...

Arratisja e Gruevskit, Maqedonia notë proteste Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar notë proteste Hungarisë, pas arratisjes së ish kryeministrit maqedonas Nikola Gruevski dhe kërkesës së...

Brukseli procedon në konfliktin për azilantët kundër Hungarisë, Polonisë e Çekisë

Meqenëse Hungaria, Polonia dhe Çekia nuk u kujdesën për shpërndarjen e azilantëve në BE, Komisioni i BE do të hapë procedurën për shkelje të...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...