E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Homazhe

Etiketim: homazhe

Mbërrin në Policinë e Tiranës trupi i pajetë i Komisarit Artan...

Kortezhi me familjarë, miq e kolegë të komisarit Artan Cuku ka mbërritur në Drejtorinë e Policisë së Tiranës ku kanë nisur homazhet në nderim...

Homazhet për Dritëroin, LSI anulon Konventën për Tiranën

Ministria e Kulturës ka bërë të ditur vendimin e marrë nga Komisioni Shtetëror për homazhet e shkrimtarit të mirënjohur, të cilat do të mbahen...

Lamtumirë, Andrea !

Sot u përcoll në banesën e fundit në Tufinë, gazetari Andrea Stefani. Pa snjë ceremonie homazhesh në mjediset e RTVSh, Stefani u përcol në...

Homazhe në kujtim të deputetit Sokol Olldashi (FOTO)

Miq e familjarë të deputetit të ndjerë Sokol Olldashi kanë mbajtur homazhe në përkujtim të 3 vjetorit të ndarjes së tij nga jeta. Ish-deputeti i...

Teodor Laço, një intelektual që do t’i mungojë shoqërisë

Nga Kristaq Balli/Në dt. 15 Tetor 2016, pas një sëmundjeje të rëndë u nda nga jeta shkrimtari dhe intelektuali i shquar shqiptar Teodor Laço.    ...

5 Maji, Meta: Ditë angazhimi dhe detyrimi (FOTO)

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në homazhet e zhvilluara në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit me rastin e 5 Majit, Ditës së...

Basha: Sot më të vendosur se kurrë në betejën tonë për...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, deputetë, drejtues të FRPD, drejtues të pushtetit vendor e  personalitete të tjera të kësaj partie...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...