E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Homazhe

Etiketim: homazhe

Homazhet për Valltarin Fluturues, Rexhep Çeliku (FOTO)

Kanë nisur homazhet në Muzeun Historik Kombëtar, për Mjeshtrin e Madh të Skenës, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta një ditë më...

Nesër homazhet dhe përcjellja e korifeut të skenës, Rexhep Çeliku

Homazhet në nder të korifeut të skenës shqiptare, Rexhep Çelikut, i cili u nda nga jeta mëngjesin e së premtes, do të zhvillohen nesër...

Kush mungoi në homazhet për Lalon? Sidrit Bejleri u përvishet ”yjeve”

Sidriti kishte mllef dhe e pranoi. Pikërisht me këtë mllef u ul dhe shkruajti ca rreshta për “çapaçulët”, siç ai i quajti. Disa nga...

Lamtumirë e bukura Adelë! Homazhet në Kavajë (FOTO)

Ikja e parakohshme e gazetares dhe prezantueses, Adelajda Xhamani, ka lënë dhimbje dhe lot. Bukuroshes së ekranit do ti jepet sot lamtumira e fundit në...

Mbërrin në Kosovë trupi i pajetë i ish-kryeministrit, priten homazhe në...

Ka mbërritur rreth orës 08:30 të mëngjesit në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Kosovë, aeroplani me trupin e pajetë të ish-kryeministrit Bajram Rexhepi, i...

Vdekja e ish-kryeministrit, Presidenti Thaçi shpall të martën ditë zie

Në nder të ish-kryeministrit kosovar, Bajram Rexhepi, i cili u nda nga jeta këtë të hënë pas një sëmundje të rëndë, presidenti Hashim Thaçi...

Lamtumirë hero! Homazhe në Tiranë në nder të Feratit (FOTO)

Qytetarë në Tiranë kanë bërë homazhe mbrëmjen e sotme në nder të Beniamin Feratit. Shqiptari nga Tetova e Maqedonisë, humbi jetën në Zvërnec të...

Ndarja nga jeta e Kryekomisarit, dedikimi i vajzës: Më këpute ba!

Një nga drejtuesit më të njohur të Policisë së Tiranës është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur, ku mësohet se ka pësuar një...

Ekzekutimi i kreut të OSHEE-së në Vlorë, homazhet e veçanta të...

Ish-drejtori i OSHEE-së së Vlorës, Roland Saliu, i cili u ekzekutua pak ditë më parë bashkë me biznesmenin Mirvjen Hyseni, është kujtuar me homazhe...

I jepet lamtumira deputetit, Gjovalin Kadeli (FOTO)

I jepet sot lamtumira e fundit deputetit të LSI-së, Gjovalin Kadeli, i cili u nda nga jeta të premten nga një sëmundje e rëndë. Gjovalin...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...