E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Homazhe

Etiketim: homazhe

Rudina Hajdari: Ato që realizoi Azem Hajdari në 7 vite, të...

Partia Demokratike ka zhvilluar sot homazhet e 20 vjetorit në ndër të Dëshmorit të Kombit, Azem Hajdari, liderit të Lëvizjes së Dhjetorit, që përmbysi ...

Homazhet, dhimbje e lot për ikonën e humorit Fadil Hasa (FOTO)

Në Teatrin "Aleksandër Moisiu" të Durrësit, po mbahen homazhet në nder të aktorit të madh të humorit, Fadil Hasa, i cili u nda nga...

Basha në Kosovë, homazhe në nderim të babait të kryeministrit Ramush...

Në Gllogjan të Kosovës po mbahen homazhe për Hilmi Haradinajn, babain e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinajn. Politikanë nga Kosova dhe Shqipëria janë...

Presidenti Ilir Meta homazhe për Vokrrin: Veprat e tij frymëzim për...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka marrë pjesë në homazhe për Fadil Vokrrin. Ai bashkë me ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë u shprehën ngushëllime...

Basha homazhe në Varrezat e Dëshmorëve flet për sherrin mes demokratëve...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha dhe deputetët e PD-së kanë nisur homazhet në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit me rastin e 5 Majit. Pak minuta...

Meta dhe Rama homazhe në Varrezat e Dëshmorëve me rastin e...

Presidenti i Republikës Ilir Meta, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci, Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranes Erion Veliaj kane zhvilluar homazhe sot në...

Thaçi homazhe në Prekaz: Nderim për të rënët dhe përkushtim për...

Sot kur shënohet dekada e dytë e rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij, presidenti Hashim Thaçi pasi që ka...

Homazhe në vendin ku u vra Ariela: Boll krimeve makabër

Në heshtje studentë dhe pedagogë të Fakultetit të Drejtësisë, marshuan drejt vendit ku jeta e Ariela Muratit u ndërpre në mes nga arma e...

Haradinaj bën homazhe te varri i Rugovës, respekti ndaj tij është...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe pranë varrit të ish presidentit Ibrahim Rugova, në përvjetorin e vdekjes së tij. Haradinaj ka vizituar edhe familjen e...

Presidenti Meta: Rexhep Çeliku, shqiponja që vallëzon dhe fluturon vetëm lart!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri homazhe në “Muzeun Kombëtar” në nderim dhe respekt të mjeshtrit të valles popullore shqiptare dhe koreografit, Rexhep Çeliku,...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...