E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Hitleri

Etiketim: Hitleri

Zbulohet sekreti i madh i Hitlerit! Ja çfarë është fshehur gjithë...

Sipas një studimi të ri të publikuar në Gjermani, dhe të bazuar në kartela mjekësore të vjetra, është konfirmuar lajmi, sipas të cilit udhëheqësi...

Hitleri dhe “Volkswageni i tij”

Volkswageni “brumbull” ia dedikon lindjen e tij nazistëve: 80 vjet më parë Adolf Hitleri vuri gurin e themelit për fabrikën e Volkswagenit në Wolfsburg....

Putin krahasohet me Hitlerin, vajzat në ushtri

Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, i cili është një njeri i besuar i Putin dëshiron të zgjerojë shkollat e posaçme të kadetës për...

Kur Hitlerit guxuan t’i thonë se mustaqet e tij nuk janë...

Hitleri, i cilësuar si diktatori më i madh i të gjitha kohërave, krimineli nazist numër 1 në botë, i cili sundoi në Gjermani për...

Si do të dukej bota pa Hitlerin?!

Fakti: Në vitin 1918, Gjermania, Austro-Hungaria dhe aleatët e tyre mposhten dhe firmosin një marrëveshje paqeje me kushte shumë të rëndë.Hipoteza: Perandoritë qendrore fitojnë...

FOTO/ Rrëfimi tronditës i truprojës personale të Hitlerit: Ja çfarë tha...

Truproja personal i Hitlerit ishte i pari që e pa trupin e tij të pajetë. Ai ka përshkruar me detaje minutat e fundit të...

FOTO+ 18/ Hitlerin siç nuk e keni parë kurrë më parë!...

Historia me shumë mundësi nuk do ta harrojë kurrë emrin e tij, edhe pse ka qenë shkaktari i shumë  vdekjeve. Gjatë Luftës së Dytë...

Sa në CIA, sa në KGB: E vërteta e “arratisë së...

Kush nuk u bë agjent i CIA-s hyri në KGB, në Stasi-n e Gjermanisë Lindore apo në shërbime të tjera të fshehta. E ka...

Del në ankand telefoni që Hitleri përdori prej vitesh

Telefoni që përdorte Hitleri për t’i dhënë urdhra gjeneralëve të tij është nxjerrë në ankand. Telefoni i kuq pritet të dalë në ankand me një...

Papa: Kujdes me populizmin, Hitlerin e zgjodhi populli dhe ai e...

Papa Françesku paralajmëron ndaj populizmit dhe izolimit në Evropë dhe sheh tek populistët paralele me ardhjen në pushtet të Hitlerit. Kreu i Kishës Katolike tha...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...