E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Heqja e vizave

Etiketim: Heqja e vizave

BE: Heqja e vizave për Kosovën kërkon kohë

Bashkimi Evropian (BE) edhe zyrtarisht i ka paralajmëruar zyrtarët e institucioneve të vendit se liberalizimi i vizave me Kosovën kërkon kohë, pasi të gjitha...

“Ngrijnë” deklaratat e furishme për heqjen e vizave në Kosovë

Ministrja Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se nëse nuk sigurohet shumica e votave të nevojshme pro liberalizimit të vizave në Këshillin e Ministrave...

Pengesat e fundit në procesin e heqjes së vizave për Kosovën

Autoritetet në Prishtinë presin që në fund të këtij viti, vendet anëtare të Bashkimit Evropian të marrin vendim pozitiv lidhur me procesin e liberalizimit...

Basha: Vendimi i PE për vizat, mbështetje e qartë për Kosovën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Europian për të liberalizuar vizat me Kosovën. Sipas kryedemokratit, ky votim i njeh...

Heqja e vizave për Kosovën, Kryemadhi: Vendimi duhej të ishte marrë...

Kryetarja e Lëvizjes Socialise për Integrim, Monika Kryemadhi ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për miratimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për kosovarët. "Lajm...

Nesër një ditë e madhe për Kosovën, PE voton për heqjen...

Nesër është një ditë historike për qytetarët e Kosovës, të cilët janë të vetmit në Europë që lëvizin me viza. Mësohet se Parlamenti Evropian më...

Klosi: Heqja e vizave për sezonin me Kinën, rriti numrin e...

Ky sezon turistik sipas Ministrit të Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi rezulton i suksesshëm. Klosi deklaroi se numri i turistëve nga Kina është rritur...

PE/Ndryshon votimi për heqjen e vizave për Kosovën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon megjithatë ka bërë ditur se Komiteti për Drejtësi, Liritë Civile dhe Punë të Brendshme ka aprovuar...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...