E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Henri Cili

Etiketim: Henri Cili

Pse jam kritik me Ramën e Veliajn dhe pse u prisha...

INTERVISTA/ Andi Bushati: Basha do ta paguajë që nuk u nda nga Berisha. Pse jam kritik me Ramën e Veliajn dhe pse u prisha...

Andi Bushati shtron pyetjen: Mediat, a ishim më mirë kur ishte...

"Mediat, a ishim më mirë kur ishte Berisha?"- shkruan Andi Bushati në formën e një pyetje retorike në një editorial në web-in e tij...

Sherri Andi Bushati-Henri Çili për Shkullakun dhe Lelën vazhdon

Pas shkarkimit të gazetarit të mirënjohur Armand Shkullaku nga drejtor i ABCNews prej Aleksandër Frangajt si dhe largimit nga detyra si drejtor i MAPO...

Henri Çili: Liberalizmi është zgjidhja, jo problemi

Nga Henri Çili/Kjo është fjalia, e përmbysur, e presidentit amerikan Regan, i cili gjatë prezencës epokale në politikën amerikane dhe botërore, ka lënë shumë...

Henri Çili: Basha duhet te flakë zërat kundra në PD

Henri Cili i ftuar në emisionin Oktapod të Turjan Hyskës ka folur për kreun e PD-së Basha, ku pyetjes së moderatorit Hyska, se si...

Henri Çili: Lamtumirë njeri i bukur, mendje e bukur dhe shpirt...

Nga Henri Çili* /Askush nuk e beson, askush s’mund ta besonte se kolegu, miku yne Gilman Bakalli nuk eshte me! Nje prite tinezare e vdekjes...

Artur Zheji, replikë me Çilin: Pse s’jam dakort që Rama e...

Nga Artur Zheji/ Lexova me vëmendje polemikën cinike të Çilit, për mandatin e dytë të duhur dhe të “merituar” dhe “reformiste”,  të Ramës. Nga këndvështrimi i...

Replikë me Henri Çilin/Pse Edi Rama duhet mbajtur nën kontroll

Nikoll Lesi. Edi Rama është dhe mbetet intelektual, nuk mund të mos e themi pa hezitim, sepse ishin vitet e pas ’90-ës që e nxorën...

Artur Zheji: Henri Çili, ish-mbështetësi i Berishës që kërkon mandat tjetër...

Portali 360gardë.al i publicistit Artur Zheji ka analizuar sot qëndrimin e gazetarit dhe pronarit të UET-, Henri Çili, i cili në një artikull në...

Henri Çili: Cikli reformist i Edi Ramës duhet të vazhdojë një...

Nga Henri Çili Në nisje të mandatit të kësaj qeverie, në ditën kur ajo po inaugurohej kam botuar një ese të gjatë ose një libër...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...