E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Henri Cili

Etiketim: Henri Cili

Bushati përplaset me Çilin: Ke kredi me emër fals dhe jetë...

Analisti Andi Bushati ka debatuar me administratorin e UET-së, Henri Çili, në emisionin “Të Paekspozuarit”. Tema e emisionit ka qenë media në Shqipëri dhe...

Për Gilman Bakallin, profesorin ideal

Nga Henri Çili* Me Gilman Bakallin paraprakisht i kisha të gjitha premisat të konfliktohesha. Ai, një pedagog i ri, shpirt i lirë, natyrë antikonformiste e unë administrator...

Ta hash turpin me bukë

Nga Genc Burimi Mark Nika dhe dje një intervistë për Dita. Të duket sikur ja kanë vrarë për herë të dytë nipin, Aleks Nika, kur...

Basha kapet sërish me Henri Çilin: Do ketë edhe për ty...

Në fjalën e tij nga çadra në ditën e 80 të protestës, kryetari i Partisë Demokratike vijoi me ndryshimet që ai do të sillte...

Çili shpërthen në akuza ndaj Bashës: Republika e ri punizëm

Botuesit i mediave “Mapo” i ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News, ka shpërthyer në akuza ndaj kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha,...

Çili jep datën: Ja kur bie koalicioni Rama-Meta

Botuesi dhe analisti Henri Çili, që sëfundmi është rreshtuar krah Ramës deklaroi mbrëmë se koalicioni PS-LSI zgjat deri më datën 15 Prill. Ai ishte i...

Deklarata e fortë e Arian Çanit: Në këtë vend nuk rriten...

Gazetari Arian Çani ka bërë një deklaratë të fortë në studion e emisionit “Studio e Hapur” në News 24 dhe fton të gjithë shqiptarët...

Debati për protestën e PD-së, Çili: Do futem në çadër, Shkullaku:...

Protesta e PD nga çadra përballë Kryeministrisë, shkaktoi një debat të fortë mbrëmë mes botuesit te mediave Mapo, Henri Çili dhe analistit Armand Shkullaku...

Henri Çili: Jo qeveri teknike, por një ministër i Brendshëm me...

Ndërkohë që opozita është ngujuar përpara Kryeministrisë, duke kërkuar një qeveri teknike për zgjedhjet e qershorit, analisti Henri Çili shkruan në një editorial në...

A është liberal Henri Çili?

Çili thotë se vendosi të kërkojë publikisht një mandat të dytë për Ramën se kryeministri tani është bërë liberal. Në fakt Basha ka shpallur...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...