E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet HEC

Etiketim: HEC

Banorët e Dibrës, padi në gjykatë për të ndaluar HEC-in e...

Në Gjykatën Administrative të Tiranës është dorëzuar një kërkesë padi për ndalimin e punimeve të Hidrocentralit të Setës 4 nga banorët e zonës së...

HEC Kalivaç drejt gjykatës – Mjedisorët në protestë kundër digave në...

Kontrata për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit është një hap larg gjykatës. Aktivistët e shoqërisë civile dhe banorët e luginës së Vjosës kanë gati...

HEC-et në kanionet e Osumit, Klosi: Gjykata rrëzoi subjektet, nuk do...

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi ka njoftuar ditën e sotme se Gjykata Administrative ka vendosur rrëzimin e padisë së subjekteve për ndërtimin...

Alarmohet policia e Kukësit, breshëri automatiku drejt HEC-it të Lapajt

Hidrocentrali i Lapajt në Kukës është qëlluar sot me armë zjarri nga persona të paidentifikuar. Sipas të dhënave zyrtare, ngjarja ka ndodhur orët e...

Dibër, punëtori i HEC bie në greminë, përfundon në spital

Një punëtor i HEC-it në Dibër është rrëzuar në greminë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme rreth orës 10:30 në fshatin Lashkizë, njësia administrative...

VIDEO/ Nisin shkarkimet e HEC, fillojnë përmbytjet në Shkoder

Si pasojë e prurjeve të mëdha të lumenjve disa zona të tëra në Shkodër rrezikojnë përmbytjet. Raportohet se situata është duke u rënduar, kjo edhe...

HEC-et në Osum, MIE nis procedurat për zgjidhjen e kontratës

Nisin procedurat për zgjidhjen e kontratës me kompaninë që aplikoi për ndërtimin e dy HEC-eve në lumin Osum në Skrapar. Përmes një njoftimi për shtyp...

HEC në Osum? Gjiknuri: Çdo kontratë që ndikon negativisht në mjedis...

Në lidhje me debatin mbi ndërtimin e HEC-it në kanionet e Osumit, ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka reaguar duke shpjeguar si...

E FUNDIT/ Klosi garanton: Nuk do të ketë HEC në kanioninet...

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi njofton për Ora News pezullimin e lejes për ndërtimin e Hidrocentraleve mbi kanionet e Osumit. "Nuk do të ketë në...

Shqipëria po “mbytet” nga HEC-et – Studimi, 305 planifikohen në Shqipëri,...

Një studim i fundit tregon se, në Shqipëri planifikohen të ndërtohen plot 305 hidrocentrale. Nga këto 305, një në gjashtë, ose saktësisht 53 prej...

EDITORIAL

Tifozët grek me flamuj të Vorio Epirit, Federata helene hesht

Greqia dje fitoi minimalisht 1-0 ndaj Finlandës në duelin e vlefshëm për Ligën C. Edhe në këtë...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...