E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet HEC

Etiketim: HEC

Ngrirja e licencave të HEC, Konfindustria kundër qeverisë: Pasoja të rënda...

Konfindustria vlerëson, se vendimi i Ministrisë së Infrastrukturës&Energjisë/MIE për të ngrirë në ‘grup’ dhe në mënyrë të njëanshme të gjitha kontratat koncesionare të ashtuquajtuara...

Prishja e kontratave të HEC-eve/ 1 mln euro për kontratë, Shushku:...

Në rast të prishjes së kontratave për ndërtimin e hidrocentraleve, shteti shqiptar do t’i paguajë koncesionarit minimalisht 1 milion euro, që shkon vlera e...

Premtim pa vendim, beteja kundër HEC-it në kanionin e Holtës vazhdon

Përfaqësues të qeverisë pretenduan se kishin pezulluar punimet për HEC-in në kanionin e Holtës në Gramsh, por përfaqësuesi i kompanisë thotë se nuk ka...

Protestë kundër HEC-it në Holtë: Qeveria po mashtron qytetarët

Ashtu sikundër kishin paralajmëruar deputetë të PD janë mbledhur sot në kanionin e Holtës, për të kundërshtuar ndërtimin e HEC-it mbi të.  Deputetëve demokrat...

Debati për HEC-et, ambasadori i BE-së: Të bëhet një skanim i...

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca ka reaguar lidhur me debatin që është hapur ditët e fundit për lejet e dhëna për ndërtimin e...

HEC-et në Vjosë, KE: Shqipëria të heqë dorë, të nxisë energjinë...

Komisioni Europian ka ngritur si shqetësim ndërtimin e Hidrocentraleve mbi lumin Vjosë. Ndërtimi i Hidrocentraleve në lumin Vjosë ka impakte ekologjike. Komisioni Europian konstaton se...

HEC edhe në Bulqizë e Gramsh – Mbërrijnë aplikimet pranë...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjitikës ka regjistruar dy aplikime të tjera për ndërtimin e dy hidrocentraleve të vegjël në qarkun e Elbasanit dhe Dibrës. Shoqëritë...

Banorët e Dibrës, padi në gjykatë për të ndaluar HEC-in e...

Në Gjykatën Administrative të Tiranës është dorëzuar një kërkesë padi për ndalimin e punimeve të Hidrocentralit të Setës 4 nga banorët e zonës së...

HEC Kalivaç drejt gjykatës – Mjedisorët në protestë kundër digave në...

Kontrata për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit është një hap larg gjykatës. Aktivistët e shoqërisë civile dhe banorët e luginës së Vjosës kanë gati...

HEC-et në kanionet e Osumit, Klosi: Gjykata rrëzoi subjektet, nuk do...

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi ka njoftuar ditën e sotme se Gjykata Administrative ka vendosur rrëzimin e padisë së subjekteve për ndërtimin...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...