E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Haxhinasto

Etiketim: haxhinasto

Haxhinasto: Qeveria ka prioritet tenderat e koncesionet, miliardat po hidhen pa...

Ish-ministri i Transporteve, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Haxhinasto komenton në një intervistë për “standard” zhvillimet më të fundit politike në vend....

14 vite LSI, Haxhinasto: Qeveria e shkëputur nga realiteti

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama, deputetët e LSI-së, Edmond Haxhinasto dhe Floida Kërpaçi morën pjese sot në aktivitetin e organizuar nga LRi Elbsan nën...

Haxhinasto: Banka e Shqipërisë të ndërhyjë në situata jashtë parashikimeve

Deputeti i LSI-së, Edmond Haxhinasto, kërkon që Banka e Shqipërisë jo thjesht të monitorojë, por të ndërhyjë në rastet kur situata del jashtë kontrollit,...

Haxhinasto: Reforma në drejtësi mori një goditje të rëndë, Rama kapi...

Deputeti i LSI-së, Edmond Haxhinasto, tha në studion e "Syri.net" se  reforma në drejtësi është një vullnet i padiskutueshëm i politikës shqiptare, pasi këtë...

Haxhinasto: Të ndërhyhet në ligjin e prokurimit, infrastruktura do buxhet

Ish-ministri i Transporteve, Edmond Haxhinsto ka kërkuar një ndërhryje serioze në ligjin e prokurimit. Në intervistën e mbrëmjes në Ora Neës, Haxhinasto tha se...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...