Ballina Etiketimet Hashim thaci

Etiketim: hashim thaci

Thaçi: S’mund ta ndryshojmë të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë, të...

“Nuk mund ta ndryshojmë të kaluarën: Serbia dhe Kosova kanë qenë në luftë. Por, mund ta ndryshojmë të ardhmen duke ndërtuar paqe mes nesh”,...

Thaçi takon Merkel për arritjen e një marrëveshje gjithpërfshirëse Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,  ka zhvilluar në Paris një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Thaçi përmes profilit të tij në Twitter, ka thënë...

Hashim Thaçi: Bisedova me Trump, mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se mbrëmë ka pasur një takim me presidentin...

Thaçi: Nuk do të ketë ndarje e as krijim të Republika...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se nuk do të ketë ndarje të Kosovës, e as themelim të Asociacionit të komunave me shumicë serbe...

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për një marrëveshje ligjërisht të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të...

Thaçi e Vuçiç sot do të takohen në Bruksel

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi...

Kur do të arrihet dialogu Kosovë-Serbi? Flet këshilltari i Thaçit

Ditën e sotme do të mbahet një takim në Bruksel mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut në tij serb, Aleksandar Vuçiç. Ky...

Thaçi: Më mirë dialogoja me një dreq, sesa me Aleksandër Vuçiçin

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes...

Thaçi: Më me dëshirë do të dialogoja më një dreq, sesa...

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes...

Thaçi: Koha për marrëveshjen me Serbinë është tani

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar hapur se ka ardhur koha për marrëveshje me Serbinë për njohjen e dyanshme. Deklarata u bë nënë Konferencën...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...