E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Hashim thaci

Etiketim: hashim thaci

Thaçi flet rreth takimit me Trumpin

Presidenti, Hashim Thaçi, ka konfirmuar mundësinë e takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në margjina të Asamblesë së Përgjithshme...

Thaçi i përgjigjet Haradinajt: Nëse do luftë nisja, por jo në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se kërkesën për bashkëngjitjen e Luginës në Kosovë e ka bërë vet Lugina. Ai thotë se po punon...

Thaçi nuk heq dorë: Korrigjim kufijsh me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ripërsëritur serish sot në një konferencë për medias se duhet të arrihet një marrëveshje përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe...

Thaçi takon Trump për korrigjimin e kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të udhëtojë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës këtë fundjavë. Vizita në SHBA është konfirmuar nga këshilltari...

“Kufiri”, Thaçi: Të mos humbasin mundësinë për marrëveshje me Serbinë

''Kosova nuk duhet të humbasë mundësinë për marrëveshje paqësore me Serbinë'', është shprehur Presidenti i Kosovës Hashshim Thaçi, në një opinion të publikuar sot...

Thaçi: Nuk duhet ta humbim mundësinë për marrëveshje me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova nuk duhet të humbasë mundësinë për “marrëveshje paqësore me Serbinë” përmes korigjimit të kufijve, në...

Thaçi e Vuçiç takohen në Paris, në Prishtinë përmendet Esat Pasha

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, do të takohen me 11 nëntor  në forumin e paqes në Paris, që...

Thaçi: Nëse arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi, fqinjët do ndihen komod

Presidenti Hashim Thaçi ndodhet në një konferencë për median. Flet pas vizitave në Maqedoni, Mali i Zi dhe Shqipëri. "Edhe Shqipëria e Mali i Zi...

Thaçi: Nëse arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi, fqinjët do ndihen komod

Presidenti Hashim Thaçi ndodhet në një konferencë për median. Flet pas vizitave në Maqedoni, Mali i Zi dhe Shqipëri. Hashim Thaci: "Edhe Shqipëria e Mali i...

Korrigjimi i kufijve, Hashim Thaçi njofton konferencë shtypi të rëndësishme sot

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të japë një konfeencë për shyyp sot në ora 10:00  në një kohë kur pritet me interes të...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...