E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Hasan Prishtina

Etiketim: hasan Prishtina

Le Matin: 1933, vrasja e Hasan Prishtinës në Selanik, për motive...

Nga Aurenc Bebja “Le Matin” ka botuar, të martën e 15 gushtit 1933, në faqen n°3, një shkrim që pasqyron vrasjen e Hasan Prishtinës në...

Pasardhësi i Prishtinës: Kemi të njëjtën origjinë me Sali Berishën, Ahtifete...

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës ishte i ftuar në emisionin "“Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Hasan Prishtina ka qenë kryeminstri...

Familja e Hasan Prishtinës kundër zhvendosjes së eshtrave: Nisma thellon ndarjen...

Pas kërkesës së Prishtinës zyrtare, për të marrë në Kosovë eshtrat e patriotit Hasan Prishtina, ka ardhur reagimi nga familjarë të tij. Stërnipi i...

Veseli i kërkon Tiranës eshtrat e Hasan Prishtinës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në facebook, thotë se i ka dërguar letër zyrtare autoriteteve shtetërore në Tiranë që...

Dokumenti/ Hasan Prishtina korrespondentit gjerman: Një leksion për rusët, një mesazh...

Nga Aurenc Bebja* Gazeta franceze, « Le Temps », ka botuar, të dielën e 4 gushtit 1912, bisedën e zhvilluar në kryeqytetin e Kosovës mes...

Hasan Prishtina, figura pak e njohur e arsimit e gjuhës shqipe

"Hasan Prishina është për një arsim masiv, prandaj një nga kërkesat e tij dhe të bashkëshokëve të vet të përhershëm ka qenë që, gjuha...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...