E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Hasan Prishtina

Etiketim: hasan Prishtina

Familja e Hasan Prishtinës kundër zhvendosjes së eshtrave: Nisma thellon ndarjen...

Pas kërkesës së Prishtinës zyrtare, për të marrë në Kosovë eshtrat e patriotit Hasan Prishtina, ka ardhur reagimi nga familjarë të tij. Stërnipi i...

Veseli i kërkon Tiranës eshtrat e Hasan Prishtinës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në facebook, thotë se i ka dërguar letër zyrtare autoriteteve shtetërore në Tiranë që...

Dokumenti/ Hasan Prishtina korrespondentit gjerman: Një leksion për rusët, një mesazh...

Nga Aurenc Bebja* Gazeta franceze, « Le Temps », ka botuar, të dielën e 4 gushtit 1912, bisedën e zhvilluar në kryeqytetin e Kosovës mes...

Hasan Prishtina, figura pak e njohur e arsimit e gjuhës shqipe

"Hasan Prishina është për një arsim masiv, prandaj një nga kërkesat e tij dhe të bashkëshokëve të vet të përhershëm ka qenë që, gjuha...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...