E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: haradinaj

Haradinaj: Marrëveshjet me Serbinë përmes korrigjimit të kufijve, janë kthim kah...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se çdo marrëveshje me Serbinë, përmes korrigjimit të kufirit, do të ishte kthim prapa dhe kah tragjedia. Ai...

Kryeministri Haradinaj dhe Ministri Klosi hapin aksionin e pastrimit në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi hapën zyrtarisht aksionin “Të pastrojmë Kosovën”  në lagjen “Kalabria” që njihet...

Vuçiç në Kosovë, Haradinaj: Do mposhtim çdo përpjekje që kërcënon territorin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë një postim në faqen e tij në Facebook, pas vizitës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Kosovë,...

E quajti hajdut, Haradinaj: Jam gati të përleshem fizikisht me Albin...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është nxehur keq me një nga kundërshtarët e tij politikë, udhëheqësin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ai thotë se është në gjendje të përleshet...

Konjufca: Haradinaj nuk po mundet të dalë nga grushti i Thaçit...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Glauk Konjufca ka theksuar se kryeministri Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministri Fatmir Limaj janë dorëzuar karshi Partisë Demokratike të Kosovës...

Nis seanca e jashtëzakonshme. Opozita bojkoton Parlamentin, Haradinaj i pasigurt për...

Pak para fillimit të seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për miratimin e ekipit negociator për dialogun me Serbinë, kryeministri i Kosovës Ramush...

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve ftesë për tragjedi të reja në Ballkan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se ridizajnimi i kufijve dhe shkëmbimi i territoreve "është një ftesë për tragjedi të reja në Ballkan" Në një...

Rama “shkrin” së qeshuri Haradinajn: Mirë se erdhe, hiqe kollaren tani

Samiti i kryeministrave të Ballkanit Perëndimor ka nisur punën në vilën qeveritare në Durrës. Në të merr pjesë edhe Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë...

I doli në mbrojtje prokurorit, Haradinaj: Albin Kurti është hajdut dhe...

Ditë më parë, lideri i VV-së, Albin Kurti kishte komentuar deklaratat e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj bërë për prokurorin Elez Blakaj. Haradinaj e...

Vulin akuza të forta për Haradinajn: Ai do luftë me Serbinë

Ministri i Mbrojtës i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka deklaruar se kërcënimet e Haradinajt me luftë janë dëshmi e mjaftueshme që Kosova të mos ketë...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...