E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Hajro Limaj

Etiketim: Hajro Limaj

Limaj: Agjenturat serbe dhe greke hedhin valle në mes të Tiranës

Ish-atasheu shqiptar në Turqi, Hajro Limaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, tha se agjenturat serbe dhe greke hedhin valle...

Kolonel Limaj: Agjenturat serbe dhe greke hedhin valle në mes të...

Ish-atasheu  shqiptar në Turqi, kolonel Hajro Limaj i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, tha se agjenturat serbe dhe greke hedhin valle...

Shifrat e frikshme të stërvitjes ruse dhe kineze

Nga: Hajro Limaj Rusia, ditët e fundit te muajit Gusht deklaroi se ka planizuar për muajin Shtator stërvitjen ushtarake më të madhe që nga Lufta...

Limaj: Qeveria turke jep miliona euro fonde në botën shqiptare

Ish-atasheu i Shqipërisë në Ankara, Hajro Limaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila thotë qeveria turke jep fonde të posaçme që po investohen në...

Limaj: TIKA agjenturë e zbulimit, terrori i Erdogan të mos transferohet...

Ish-atasheu i Shqipërisë në Ankara, Hajro Limaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila thotë se agjencia turke për arsim dhe kulturë TIKA në...

Limaj: Shqipëria duhet të distancohet sa më shumë nga politikat e...

Ish-atasheu ushtarak i Shqipërisë në Turqi, Hajro Limaj, i ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, thotë se Shqipëria duhet të...

‘Kanë bërë krime me universitetet, z. Rama! Tre drejtues të Ministrisë...

“Zoti kryeminsiëtr, nëse e ke seriozisht luftën ndaj korrupsionit dhe abuzimeve duhet të ndërhysh urgjentisht në ministrinë e Arsimit. Dy tre drejtues atje duhet...

Krime në universitete/ Specialisti thirrje Ramës: Disa drejtues të Arsimit të...

Drejtori i Institutit për Politikat e Sigurisë, Hjro Limaj ka ngritur alarmin që me universitetet është duke u bërë një krim, aty ku sipas...

Pse nuk mund të bëhet shkencë tek ne?

Hajro Limaj Amerikën e bën Amerika, ose kush e fuqizon Kinën, Gjermaninë, Francën, Rusinë, Korenë e Jugut ose Anglinë? Popujt, fuqitë ushtarake, pasuritë nëntokësore apo...

Dëshmia/ Si e sollëm ne Shqipëri të arrestuar diplomatin Vullnet Thanasi, nipin...

 Nga Hajro Limaj (Ish-zbulues strategjik ushtarak) Ishte fundi I Gushtit 1987. Ndodhesha me shërbim në Stamboll. Në bregdetin e Bosforit po bisedonim me konsullin e Përgjithshëm...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...