E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Hajro Limaj

Etiketim: Hajro Limaj

Limaj: Agjenturat serbe dhe greke hedhin valle në mes të Tiranës

Ish-atasheu shqiptar në Turqi, Hajro Limaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, tha se agjenturat serbe dhe greke hedhin valle...

Kolonel Limaj: Agjenturat serbe dhe greke hedhin valle në mes të...

Ish-atasheu  shqiptar në Turqi, kolonel Hajro Limaj i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, tha se agjenturat serbe dhe greke hedhin valle...

Shifrat e frikshme të stërvitjes ruse dhe kineze

Nga: Hajro Limaj Rusia, ditët e fundit te muajit Gusht deklaroi se ka planizuar për muajin Shtator stërvitjen ushtarake më të madhe që nga Lufta...

Limaj: Qeveria turke jep miliona euro fonde në botën shqiptare

Ish-atasheu i Shqipërisë në Ankara, Hajro Limaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila thotë qeveria turke jep fonde të posaçme që po investohen në...

Limaj: TIKA agjenturë e zbulimit, terrori i Erdogan të mos transferohet...

Ish-atasheu i Shqipërisë në Ankara, Hajro Limaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila thotë se agjencia turke për arsim dhe kulturë TIKA në...

Limaj: Shqipëria duhet të distancohet sa më shumë nga politikat e...

Ish-atasheu ushtarak i Shqipërisë në Turqi, Hajro Limaj, i ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, thotë se Shqipëria duhet të...

‘Kanë bërë krime me universitetet, z. Rama! Tre drejtues të Ministrisë...

“Zoti kryeminsiëtr, nëse e ke seriozisht luftën ndaj korrupsionit dhe abuzimeve duhet të ndërhysh urgjentisht në ministrinë e Arsimit. Dy tre drejtues atje duhet...

Krime në universitete/ Specialisti thirrje Ramës: Disa drejtues të Arsimit të...

Drejtori i Institutit për Politikat e Sigurisë, Hjro Limaj ka ngritur alarmin që me universitetet është duke u bërë një krim, aty ku sipas...

Pse nuk mund të bëhet shkencë tek ne?

Hajro Limaj Amerikën e bën Amerika, ose kush e fuqizon Kinën, Gjermaninë, Francën, Rusinë, Korenë e Jugut ose Anglinë? Popujt, fuqitë ushtarake, pasuritë nëntokësore apo...

Dëshmia/ Si e sollëm ne Shqipëri të arrestuar diplomatin Vullnet Thanasi, nipin...

 Nga Hajro Limaj (Ish-zbulues strategjik ushtarak) Ishte fundi I Gushtit 1987. Ndodhesha me shërbim në Stamboll. Në bregdetin e Bosforit po bisedonim me konsullin e Përgjithshëm...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...