E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Greqia

Etiketim: Greqia

Greqia jep “dritën jeshile” – Cilat janë investimet marramendëse në Mykonos,...

Greqia ka aprovuar tre projekte të investimeve turistike në ishujt e Mykonos, Kretës dhe Santorinit. Turizmi grek përbën rreth një të katërtën e prodhimit ekonomik...

Kush ka para bëhet europian, zbuloni shtetin që ofron pasaportë të...

“A ëndërroni edhe ju për një jetë në Greqi apo në BE?”, Kjo reklamë për qytetarët jashtë BE-së, është vendosur në mënyrë të spikatur...

Pakti detar me Greqinë nuk ka nevojë për trille “fiction”

Nga MYSLIM PASHA Vitin që shkoi kisha një ftesë në “Facebook” nga Shaban Murati, i cili bënte  me dije dhe më ftonte për të marrë pjesë...

Nga Greqia në Shqipëri, 84 heronj me famë botërore flasin shqip

84 heronj të rinj, zonja dhe zotërinj të vegjël kanë mbërritur edhe në Shqipëri nëpërmjet librave për fëmijë. Gazetarja e News24 në Greqi Ira...

Kryeministri grek përplaset me opozitën për Shqipërinë

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut në parlamentin grek u parapri nga debate maratonë me tone të ashpra mes...

Greqia në alarm, 39 të vdekur nga gripi, mes tyre dy...

Alarmante situata edhe në Greqi nga  epidemia e gripit që ka përfshirë vendin. Shkon nw 39 numri i viktimave të moshave nga të mitur...

Lëkundje të forta tërmeti, “shkundet” Greqia

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar në Greqi, në perëndim-veriperëndim të Prevezës rreth orës 04:26 me orën lokale. Mësohet se tërmeti ka qenë 5.2 ballë,...

Merr fund konflikti dhjetëvjeçar, Greqia miraton marrëveshjen e Prespës

Parlamenti grek i ka dhënë dritën jeshile Marrëveshjes së Prespës, duke e miratuar me 153 vota pro. Votimi i jep fund mosmarrëveshjes 27 vjeçare Greqi-Maqedoni...

Sot Greqia vendos mbi fatin e Paktit të Prespës

Parlamenti i Greqisë ka shtyrë për sot votimin mbi marrëveshjen historike për emrin e Maqedonisë, pasi ka një numër të madh folësish gjatë debatit...

Greqia po humb kryesimin si investitori më i madh në Shqipëri,...

Prej vitesh Greqia ka qenë investitori më i madh në vend, si rrjedhojë e investimeve të larta në fushën e telekomunikacioneve dhe bankave. Por, tashmë...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...