E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Grei Frashëri

Etiketim: Grei Frashëri

Vrau shqiptarin në SHBA, arrestohet autori i dytë

Një tjetër person është arrestuar nga policia amerikane, pasi dyshohet se ka lidhje me vrasjen e shqiptarit Grei Frashërit. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen...

VIDEO/ Zbardhen detaje, agjenti sekret tentoi të shpëtonte të riun shqiptar...

Një agjent i shërbimit sekret amerikan tentoi të shpëtonte 23-vjeçarin shqiptar që u vra në New York. Sipas mediave amerikane, agjenti ishte jashtë detyrës kur...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...