E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet Green card

Etiketim: Green card

Aplikimi për Green Card në rastin e martesës së dytë: Flet...

Tek rubrika Çeshtje të emigracionit, avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve: Zyrës sonë i ka ardhur kjo letër nga një e panjohur: Kohët e...

Avokati amerikan: Bashkimi me bashkëshortin kur gruaja ka ‘Green Card’

Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both u përgjigjet letrave të lexuesit: E.Q. nga Shqipëria na ka dërguar këtë letër: Përshëndetje Z. Both. Gruaja ime ka “green card”...

Amerika na do dhe kjo është prova më e mirë! (FOTO)

Duket se shqiptarët nuk heqin dorë kollaj nga ëndrrat dhe ajo amerikane është e preferuara e tyre. Prova më e mirë e kësaj është...

Aplikimi për Green Card në rastin e martesës së dytë, përgjigjet...

Për çështje të emigracionit në SHBA, avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve. Zyrës sonë i ka ardhur kjo letër nga një e panjohur: Kohët e fundit...

A do ta humbas Green Card-in nëse divorcohem në SHBA? Flet...

Rubrika “Çeshtje të Emigracionit në SHBA” i jep mundësinë qytetarëve të qartësohen nga avokati Kieran Both për problemet e tyre. Në një letër që na ka...

Bashkim familjar në SHBA? Ja si merret shtetësia amerikane nëpërmjet prindit

Keni pyetje dhe doni përgjigje për mundësitë e bashkimit familjar në SHBA? Avokati Kieran Both u jep përgjigje të interesuarve që pyesin nëse ka...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...

100 vjet mbas Luftës së Parë Botërore- Mësime për të mos u harruar

Prof. Lisen Bashkurti - Njëqind vjet më parë përfundoi Lufta e Parë Botërore. Kjo është një ngjarje e...