E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Gramoz Ruci

Etiketim: Gramoz Ruci

Ruçi takohet me Kryetarin e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi priti sot në Kryesinë e Kuvendit Kryetarin e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj. Gjatë takimit u diskutua...

Kreu i Kuvendit pret Ambasadorin e ri të Zvicrës

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, priti sot Ambasadorin e ri të Zvicrës në Shqipëri, Adrian Maître, Në takimin e parë me Ambasadorin...

Ruçi: Të ndalohen vendimmarrjet me konflikt interesi

Gjatë fjalës së tij në Simpoziumin për Konfliktin e Interesit, organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë, ILDKPKI dhe Delegacioni i BE-së në Tiranë, kreu i...

Presidenca sqaron takimin me kryeparlamentarin, Gramoz Ruçi

Presidenca ka dhënë detaje për takimin e zhvilluar sot mes kreut të shtetit, Ilir Meta dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. "Presidenti i Republikës Ilir...

Gramoz Ruçi në zyrën e Presidentit Meta

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi po zhvillon një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Takimi po zhvillohet në Presidencë dhe vjen një ditë...

Ruçi nënshkruan marrëveshjet e bashkëpunimit me 24 universitete e qendra kërkimore

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, organizoi sot në ambientet e Kryesisë së Kuvendit ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve të bashkëpunimit me 23...

Gramoz Ruçi: Politika edhe mund të gabojë, por shkenca jo

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka dhënë sot një mesazh të qartë që të gjithë universitetet publike dhe jo publike të japin kontributin e tyre për...

Ligjet e “Drejtësisë”, sherr mes socialistëve, Ruçi: Të miratohen brenda sesionit,...

Nga Herion Mesi Shqyrtimi i ligjeve në kuadër të reformës në drejtësi është një proces që po zvarritet nga Kuvendi dhe komisionet parlamentare prej më...

Ruçi-Brandner: Gjermania, partner i rëndësishëm strategjik i Shqipërisë

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti një delegacion të Komisionit të Ligjeve dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Bundestagut gjerman, të kryesuar nga Kryetari i...

Ruçi pret ish-Presidenten e Bundestagut, Rita Sussmuth

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, priti sot një grup deputetësh dhe ish-deputetësh të Bundestagut, të kryesuar nga ish-Presidentja e Budestagut, Rita Sussmuth. Kryetari...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...