E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Grabitet

Etiketim: grabitet

Grabitet pika e lotarisë kombëtare, zbulohet shuma

Një pikë e lotarisë kombëtare në bulevardin kryesor të qytetit është grabitur gjatë natës. Autorët pasi hapën me forcë qepenin, thyen xhamat me sende...

I vret prindërit për të rrëmbyer vajzën 13-vjeçare

Një i ri ka vrarë prindërit e një 13-vjeçarje, për të rrëmbyer vajzën. Vrasja e tmerrshme ndodhi në muajin tetor, raporton policia. Jake Thomas Patterson...

Skandali / Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Jug të vendit. Mësohet se është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet...

Grabitet një argjendari në Tiranë, policia fsheh ngjarjen

Menjëherë pas ndërrimit të viteve në mbrëmjen e 1 janarit duke u gdhirë data 2, një argjendari në katin e parë të një qendre...

Kavajë, grabitet me dhunë pronari i një magazine

Një grabitje me dhunë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne në Kavajë. Burime nga policia bëjnë me dije se persona të paidentifikuar kanë...

Grabitet punonjësi i kasës së lokalit të basteve, i marrin një...

Një grabitje në një lokal bastesh ka ndodhur në Tiranë. Viktimë ka rënë punonjësi i kasës, të cilit i kanë marrë një shumë lekësh. Sipas...

Grabitet dhe dhunohet çifti në Bulqizë, 8 të shoqëruar

Një grabitje me armë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Qytetin e Ri në Bulqizë. Sipas të dhënave pre...

Lezhë, grabitet një market në hyrje të qytetit

Një grabitje ka ndodhur në qytetin e Lezhës. Mësohet se një market në hyrje të qytetit ka rënë pre e grabitjes. Nuk ka ende detaje...

Grabitet pika e këmbimit valutor në Manzë të Durrësit, policia në...

Një pikë e këmbimit valutor është grabitur gjatë natës në Durrës. Ngjarja ndodhi në Manëz. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se dyqani...

Grabitet pika e basteve në Tiranë, autori terror me “pistoletë”

Një grabitje  e një pike bastesh ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Policia njofton se rreth orës 8 të mëngjesit, një person i maskuar...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...

“Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim”

Nga Veton Surroi Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala...