Ballina Etiketimet Gjumi

Etiketim: gjumi

VIDEO/ Nuk ju zë gjumi natën, ja çfarë duhet të bëni

Ka kaluar koha e gjumit e t'i e di se nuk duhet të mendosh dhe nuk duhet të shikosh.. Ideja se nuk mund të flesh,...

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini ujë të kripur

Përparësitë e ujit me limon apo me uthull të mollës janë të njohura. Në vend të këtyre lëngjeve gjithnjë e më tepër njerëz në...

Gjumi, zbulohet sa orë duhet të flini

Gjumi është një rast që ka vite që po studiohet dhe vazhdojnë debatet për orët që duhen bërë çdo ditë. Dikur thonin se shtatë deri...

Sa i rëndësishëm është gjumi në jetën tonë

Ne bëjmë shumë gjëra çdo ditë, saqë duhet t’ia ndalojmë vetes ndonjë gjë dhe shpeshherë kjo gjë është gjumi. Ne ose vendosim të flemë...

Video/Trump flet, sekretarin amerikan të tregtisë e zë gjumi pranë Ivankës

Duket se gafat e administratës Trump nuk do të mbarojnë asnjëherë dhe gjithmonë do të tërheqin vëmendjen e mediave botërore, të cilat janë përherë...

Takim pozitë-opozitë për 4 orë, deputetin e zë gjumi

Deputetin e Vetëvendosjes, Glauk Konjufca e ka zënë gjumi në takimin pozitë-opozitë të organizuar nga Naim Rashiti.   Ndonëse pa rezultat, ky takim duket se ka...

Shkenca zbulon se pse ata që zgjohen herët nuk duhet të...

Ju pëlqen të zgjoheni me dritën e parë të agimit, apo pikërisht në atë moment shkoni të flini? Në këto janë dy kategori njerëzish...

Arsyet përse duhet të flini në anën tuaj të majtë

A e dini se pozicioni i gjumit mund të ndikojë në shëndetin tuaj? Hulumtimet e fundit kanë treguar se duke fjetur në anën e...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...