E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Gjumi

Etiketim: gjumi

E bëni gjumin në një dhomë me temperaturë të lartë? Po...

Sipas të dhënave të nxjerra nga një studim i ri, thuhet se një person që fle në një dhomë me temperaturë të lartë, ka...

Lëng qershie dhe lamtumirë problemit me gjumin

Lëngu i qershisë bën mrekullinë. Një studim i fundit tregon se lëngu i qershisë përmban disa përbërës që pengojnë prodhimin e kimikateve në tru,...

Pse nuk duhet të flini në aeroplan?

Sipas hulumtimit të publikuar nga Harvard Medical School, nevoja për të fjetur në gjumë në aeroplan mund të vjen si pasojë e lartësisë apo shtypjes,...

Këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në...

VIDEO/ Nuk ju zë gjumi natën, ja çfarë duhet të bëni

Ka kaluar koha e gjumit e t'i e di se nuk duhet të mendosh dhe nuk duhet të shikosh.. Ideja se nuk mund të flesh,...

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini ujë të kripur

Përparësitë e ujit me limon apo me uthull të mollës janë të njohura. Në vend të këtyre lëngjeve gjithnjë e më tepër njerëz në...

Gjumi, zbulohet sa orë duhet të flini

Gjumi është një rast që ka vite që po studiohet dhe vazhdojnë debatet për orët që duhen bërë çdo ditë. Dikur thonin se shtatë deri...

Sa i rëndësishëm është gjumi në jetën tonë

Ne bëjmë shumë gjëra çdo ditë, saqë duhet t’ia ndalojmë vetes ndonjë gjë dhe shpeshherë kjo gjë është gjumi. Ne ose vendosim të flemë...

Video/Trump flet, sekretarin amerikan të tregtisë e zë gjumi pranë Ivankës

Duket se gafat e administratës Trump nuk do të mbarojnë asnjëherë dhe gjithmonë do të tërheqin vëmendjen e mediave botërore, të cilat janë përherë...

Takim pozitë-opozitë për 4 orë, deputetin e zë gjumi

Deputetin e Vetëvendosjes, Glauk Konjufca e ka zënë gjumi në takimin pozitë-opozitë të organizuar nga Naim Rashiti.   Ndonëse pa rezultat, ky takim duket se ka...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...