E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Gjonaj

Etiketim: Gjonaj

Mbetje të rrezikshme në spitalin e Vlorës, Gjonaj: 18 masa disiplinore

Task Forca Antikorrupsion ka kryer kontroll administrativ dhe ka konstatuar një sërë shkeljesh në Spitalin Rajonal të Vlorës, për pasojë rekomandohen masa disiplinore për...

Gjonaj takon Fleckenstein: Së shpejti ngrihet KLP dhe KLGJ

Ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj është takuar sot me Raportuesin për Shqipërinë në në Parlamentin Europian, eurodeputetin Knut Fleckenstein, i cili shoqërohej nga Ambasadori...

Gjermania mbështet reformën në drejtësi, Gjonaj: Ndryshime radikale

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka marrë mbështetjen e anëtarëve të Komisionit për Çështjet Ligjore dhe të Konsumatorit në parlamentin gjerman për zbatimin e...

Leja për Gjin Gjonin, KLD i përgjigjet ministres Gjonaj: Si fillim,...

Zëdhënësi i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i është përgjigjur interesit të medias dhe pyetjes në lidhje me deklaratën publike të Ministres së Drejtësisë,...

Antikorrupsioni, Gjonaj: 60 masa disiplinore, janë shkarkuar nga detyra 3 drejtorë...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, nën rolin e koordinatores kombëtare Antikorrupsiuon ka bërë me dije masat e marra ndaj rasteve të denoncuara në administratën...

Gjonaj e Marku takohen me prokurorin e Antimafias italiane

ROME- Forcimi i bashkëpunimit për hetimin e përbashkët në luftën kundër krimit të organizuar dhe trafiqeve të paligjshme. Kjo ka qenë kryefjala e takimit mes...

Ambasadorët e BE-së i kërkojnë llogari Qeverisë për masat anti-korrupsion

Në cilësinë e Koordinatorit Kombëtare Antikorrupsion, Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj,  ka raportuar sot përpara ambasadorëve të vendeve të BE, lidhur me gjithçka...

Gjonaj: Reforma në drejtësi, një nga mjetet më efektive për të...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, së bashku me Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj ndodhen në Holandë për një vizitë pune. Në ditën e parë...

Procedurat për ekstradimin e Nezar Seitaj, Gjonaj: Presim hetimin e prokurorisë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka reaguar për ekstradimin e Nezar Seitit, i cilësuar si financieri i “Habilajve”, grupi kriminal i trafikut të drogës....

Gjonaj: Reforma në Drejtësi, sfida kryesore ngritja e institucioneve të reja

“Deri dje gjyqtarët e prokurorët ishin kthyer në një koorporatë, e cila e ishte e pamundur për t’u depërtuar. Ndërsa sot shikojmë gjyqtarë e...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...

Programi televiziv i Edi Ramës “Si të të bëj të lumtur!”

Nga Agron Gjekmarkaj  Prej disa muajsh vihet re një tjetër adet komunikativ i Kryeministrit tonë! Si kapteri i Kalces...