E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Gjonaj

Etiketim: Gjonaj

Antikorrupsioni, Gjonaj: 60 masa disiplinore, janë shkarkuar nga detyra 3 drejtorë...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, nën rolin e koordinatores kombëtare Antikorrupsiuon ka bërë me dije masat e marra ndaj rasteve të denoncuara në administratën...

Gjonaj e Marku takohen me prokurorin e Antimafias italiane

ROME- Forcimi i bashkëpunimit për hetimin e përbashkët në luftën kundër krimit të organizuar dhe trafiqeve të paligjshme. Kjo ka qenë kryefjala e takimit mes...

Ambasadorët e BE-së i kërkojnë llogari Qeverisë për masat anti-korrupsion

Në cilësinë e Koordinatorit Kombëtare Antikorrupsion, Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj,  ka raportuar sot përpara ambasadorëve të vendeve të BE, lidhur me gjithçka...

Gjonaj: Reforma në drejtësi, një nga mjetet më efektive për të...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, së bashku me Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj ndodhen në Holandë për një vizitë pune. Në ditën e parë...

Procedurat për ekstradimin e Nezar Seitaj, Gjonaj: Presim hetimin e prokurorisë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka reaguar për ekstradimin e Nezar Seitit, i cilësuar si financieri i “Habilajve”, grupi kriminal i trafikut të drogës....

Gjonaj: Reforma në Drejtësi, sfida kryesore ngritja e institucioneve të reja

“Deri dje gjyqtarët e prokurorët ishin kthyer në një koorporatë, e cila e ishte e pamundur për t’u depërtuar. Ndërsa sot shikojmë gjyqtarë e...

Nis Forumi konsultativ Antikorrupsion, Gjonaj: Tri shtyllat e Qeverisë

Sot u organizua takimi i parë i Forumit konsultativ Antikorrupsion. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj me cilësinë e Koordinatorit Kombëtar Antikorrupsion tha se reformat...

Qeveria zbulon faturën e falimentit, Gjonaj: Çështjet e Strasburgut 822 milionë...

Padrejtësitë që u janë shkaktuar ndër vite pronarëve të ligjshëm në lidhje me pronat e tyre, apo vendime të tjera të gjykatave shqiptare në...

Ekstradimi i Seitit, PD: E largoi Gjonaj, të japë dorëheqjen

Seanca e sotme plenare ka nisur me interpelancën për rastin e ekstradimit të Nezar Seitit drejt Italisë. Opozita thirri në interpelancë ministren e Drejtësisë...

Drejtësia Penale për të Miturit, Gjonaj: Një drejtësi miqësore dhe rehabilituese...

Në ambientet e Ministrisë së Drejtësisë u zhvillua lançimi i programit shqiptaro-suedez për Drejtësinë Penale për të Miturit. Në këtë ceremoni merrnin pjesë Ministrja...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...