E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Gjirokaster

Etiketim: Gjirokaster

Gjirokastër, Basha për 16 shkurtin dhe planin ekonomik të PD

E shtuna e pa kryetarin e Partisë Demokratike në Gjirokastër, ku vijoi turin e takimeve me qytetarë, me biznesin e vogël dhe të rinjtë,...

Konsulli grek: Zhvarrosja e eshtrave të ushtarëve grek, histori suksesi

Konsulli i Greqisë në Gjirokastër, Llambros Kaqisis është shprehur se zhvarrimi i eshtrave të ushtarëve grek është një histori suksesi. Ai tha se kjo tregon...

Kapen 700 kg drogë në Gjirokastër, 7 të shoqëruar

Policia kufitare e Gjirokastrës si rezultat i një operacioni që ka zgjatur 48 orë, ka kapur rreth 700 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis,...

Gjirokastër, tritol banesës së një biznesmeni

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Gjirokastrës. Shpërthimi i tritoli u regjistrua në lagjen "Granicë e Sipërme", duke shkaktuar...

“Yrshek” zbardh ngjarjet e vjetra dhe kap autorët

Operacioni i zhvilluar nga Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, me...

Shkollat pa ngrohje, protestë në Gjirokastër

Nxënës, prindër dhe mësues protestuan në shkollën 9-vjeçare “Urani Rumbo” në Gjirokastër për shkak se mungon ngrohja. Shumë prindër kanë refuzuar të sjellin fëmijët...

Pas dëborës, rikthehen reshjet e shiut në Gjirokastër

Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë...

Makina del nga rruga, plagoset drejtuesi

Një tjetër aksident rrugor ka ndodhur si pasojë e motit të keq. Në Gjirokastër, një makinë ka dalë nga rruga, ndërsa drejtuesi i mjetit...

Akset ku qarkullohet me zinxhirë

Reshjet e borës dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit dy ditët e fundit. Situata më problematike paraqitet në...

Bllokimi i rrugëve në Gjirokastër, Shehu: Situatë emergjente. Duhet reagim!

Deputeti demokrat në Qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu ka reaguar për  bllokimin e rrugëve nga moti i keq që ka paralizuar vendin. Përmes një...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...