E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Fushata në Vlorë, Gjiknuri: Rama mban premtimet

Drejtuesi politik i Qarkut të Vlorës për Partinë Socialiste Damian Gjiknuri zhvilloi takime me banorët në fshatrat Kuç, Kallaratë dhe Çoraj ku prezantoi edhe...

Fushata e PS, Gjiknuri: Investime për nxitjen e punësimit, porti meriton...

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri shoqëruar nga kryebashkiaku Dritan Leli vizituan disa prej bizneseve të industrisë fasone për...

Zgjedhjet, Gjiknuri: Do doja ta kisha PD në garë për Vlorën

Drejtuesi politik i qarkut të Vlorës për Partinë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka vijuar me prezantimin e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit. Gjatë...

Fushata – Zgjedhjet e 18 qershorit, deputetët e PS thirrje për...

Partia Socialiste kërkon një pjesëmarrje të lartë në zgjedhjet e 18 qershorit, për ti dhënë një qëndrueshmëri qeverisjes në katër vitet e ardhshme. Gjatë...

Hapet thesi, Gjiknuri – Në Novoselë do ndërtohet aeroporti i dytë...

“Në Novoselë të Vlorës do të ndërtohet aeroporti i dytë i Shqipërisë”, ky është premtimi i Damian Gjiknurit, i cili u prezantua në Novoselë si...

Gjiknuri në Singapor: Investoni në Shqipëri

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri i ka kërkuar investitorëve të Singaporit të investojnë në Shqipëri, duke renditur edhe arritjet në fushën e...

Gjiknuri: Shpërblim për 1800 punonjës të OSHEE

Rreth 1800 punonjës të OSHEE-së që kanë qënë në gatishmëri gjatë ditëve të festave, por edhe defektet e shkaktuar nga moti i keq do...

Gjiknuri inspekton Vaun e Dejës: Situata nën kontroll, nuk do kemi...

Në muajt në vijim nuk do të ketë probleme me energjinë, pasi situata me hidrocentralet në vend është nën kontroll. Këtë e ka shprehur...

U padit nga KLSH, Prokuroria pushon hetimet ndaj Gjiknurit

Ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri nuk do të hetohet më nga prokuroria në lidhje me marrëveshjen me CEZ. Gjiknuri ishte paditur nga KLSH vitin e...

Gjiknuri: Menaxhimi i kaskadës shpikje e Berishës, depozitojmë energjinë

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri sqaroi sërish se nuk ka menaxhim të kaskadës së Drinit, por kompania që ka fituar tenderin do...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...