Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Gjiknuri në Bruksel: Prioritet korridoret e transportit rrugor dhe hekurudhor

Në Bruksel u mbajt takimi i parë i Ministrave të Transportit dhe Infrastrukturës të vendeve të Ballkanit Perëndimor me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të Komisionit...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Qeveria do subvencionojë shtresat në nevojë

Qeveria do të subvencionojë bashkitë dhe ndërmarrjet e ujësjellësave, për shlyerjen e faturave të ujit të pijshëm për familjet më në nevojë. Lajmi është bërë...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Brenda 2018, çdo konsumator me kontratë e...

Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjinkuri në një takim me donatorët foli për reformën e ujit të pijshëm, aksion që do të ndërmerret...

Prezantohet drejtori i Aviacionit Civil, Gjiknuri: Siguria ajrore prioritet absolut

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri prezantoi Drejtorin e ri Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri. Ai shprehu bindjen se Keri...

Çmimi i energjisë diellore, Gjiknuri: Me ankand, diferenca me bursën do...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në bashkëpunim me BERZH po përgatisin një set rregullash për zhvillimin e ankandeve mbi kapacitetet në energji diellore, duke...

Gjiknuri: Njerëzit e shohin OSHEE-në si një lopë për ta mjelë

Në mbledhjen e qeverisë që u mbajt paraditen e sotme, ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës  u shpreh se qytetarēt e shohin OSHEE-në si një...

Grabitja e shtëpisë së nënës së Gjiknurit, dy persona përfundojnë në...

Policia ka shoqëruar dy persona për t'i marrë në pyetje lidhur me vjedhjen e shtëpisë së mamasë së ministrit Damian Gjiknuri. Denoncimi në Polici u...

ARRSH dhe IKMT ndërhyjnë në Milot, Gjiknuri: Prioritet siguria rrugore

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ishte sot në Milot në kuadër të operacionit për pastrimin e nyjeve dhe akseve rrugore kombëtare. “Jemi këtu...

Pas kërcënimit të Kotzias, Qeveria nis negociatat për Himarën

Projekti për Himarën, Gjiknuri dhe Kumbaro takojnë OMONIA-n. Palët ende pa një marrëveshje Ministrat Damian Gjiknuri dhe Mirela Kumbaro zhvilluan sot në Vlorë një takim...

Shërbimet publike, Gjiknuri: Nga java tjetër, çdo gjë online

Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, ka dhënë sot një lajm të mirë për qytetarët, përsa i përket marrjes së shërbimeve publike. Në...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...