E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Prezantohet drejtori i Aviacionit Civil, Gjiknuri: Siguria ajrore prioritet absolut

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri prezantoi Drejtorin e ri Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri. Ai shprehu bindjen se Keri...

Çmimi i energjisë diellore, Gjiknuri: Me ankand, diferenca me bursën do...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në bashkëpunim me BERZH po përgatisin një set rregullash për zhvillimin e ankandeve mbi kapacitetet në energji diellore, duke...

Gjiknuri: Njerëzit e shohin OSHEE-në si një lopë për ta mjelë

Në mbledhjen e qeverisë që u mbajt paraditen e sotme, ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës  u shpreh se qytetarēt e shohin OSHEE-në si një...

Grabitja e shtëpisë së nënës së Gjiknurit, dy persona përfundojnë në...

Policia ka shoqëruar dy persona për t'i marrë në pyetje lidhur me vjedhjen e shtëpisë së mamasë së ministrit Damian Gjiknuri. Denoncimi në Polici u...

ARRSH dhe IKMT ndërhyjnë në Milot, Gjiknuri: Prioritet siguria rrugore

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ishte sot në Milot në kuadër të operacionit për pastrimin e nyjeve dhe akseve rrugore kombëtare. “Jemi këtu...

Pas kërcënimit të Kotzias, Qeveria nis negociatat për Himarën

Projekti për Himarën, Gjiknuri dhe Kumbaro takojnë OMONIA-n. Palët ende pa një marrëveshje Ministrat Damian Gjiknuri dhe Mirela Kumbaro zhvilluan sot në Vlorë një takim...

Shërbimet publike, Gjiknuri: Nga java tjetër, çdo gjë online

Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, ka dhënë sot një lajm të mirë për qytetarët, përsa i përket marrjes së shërbimeve publike. Në...

Paralajmërimi i Gjiknurit: Keni 15 ditë kohë, do hiqen të gjitha...

Çdo objekt i paligjshëm nga rruga do të hiqet, ka deklaruar ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri. Ai ka bërë inspektim në mbikalimin e Shkozetit,...

Fushata në Vlorë, Gjiknuri fton qytetarët në mitingun përmbyllës

Drejtuesi politik i Qarkut të Vlorës Damian Gjiknuri së bashku me kandidatet për deputete Vilma Bello, Elona Hodaj dhe kryetarin e Partisë Socialiste të...

Zgjedhjet – Legalizimet në Vlorë, Gjiknuri: Zgjidhje problemit në zonën e...

Problemi i legalizimit në zonën e ish-pyjores në Vlorë do të marrë fund pas ngërçeve të krijuara prej vitesh. Në takimin, ku u prezantua...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...