E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Ministrat Gjiknuri dhe Klosi shpalosin aksionet e 2018

Në Elbasan së bashku me ministrin e Brendshëm, ishin edhe Klosi dhe Gjiknuri. Dy ministrat, i Mjedisit dhe i Energjisë në një prononcim për...

Zhvillimi i territorit, Gjiknuri: Projektet e investimit të përputhen me planet...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në bashkëpunim me Agjencinë Kombëtare të Planifikimit të Territorit organizuan sot forumin me temë “ Planet e përgjithshme vendore,...

Gjiknuri tek Albcontrol, 6 milion dollarë të investuara në 4 vjet...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri inspektoi sot investimet e kryera në shoqërinë e kontrollit ajror Albcontrol. Gjatë  katër vjeçarit të fundit, Kulla...

Gjiknuri në Bruksel: Prioritet korridoret e transportit rrugor dhe hekurudhor

Në Bruksel u mbajt takimi i parë i Ministrave të Transportit dhe Infrastrukturës të vendeve të Ballkanit Perëndimor me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të Komisionit...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Qeveria do subvencionojë shtresat në nevojë

Qeveria do të subvencionojë bashkitë dhe ndërmarrjet e ujësjellësave, për shlyerjen e faturave të ujit të pijshëm për familjet më në nevojë. Lajmi është bërë...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Brenda 2018, çdo konsumator me kontratë e...

Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjinkuri në një takim me donatorët foli për reformën e ujit të pijshëm, aksion që do të ndërmerret...

Prezantohet drejtori i Aviacionit Civil, Gjiknuri: Siguria ajrore prioritet absolut

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri prezantoi Drejtorin e ri Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri. Ai shprehu bindjen se Keri...

Çmimi i energjisë diellore, Gjiknuri: Me ankand, diferenca me bursën do...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në bashkëpunim me BERZH po përgatisin një set rregullash për zhvillimin e ankandeve mbi kapacitetet në energji diellore, duke...

Gjiknuri: Njerëzit e shohin OSHEE-në si një lopë për ta mjelë

Në mbledhjen e qeverisë që u mbajt paraditen e sotme, ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës  u shpreh se qytetarēt e shohin OSHEE-në si një...

Grabitja e shtëpisë së nënës së Gjiknurit, dy persona përfundojnë në...

Policia ka shoqëruar dy persona për t'i marrë në pyetje lidhur me vjedhjen e shtëpisë së mamasë së ministrit Damian Gjiknuri. Denoncimi në Polici u...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...