E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Reforma e Ujit, Gjiknuri: 25 mijë kontrata të reja, por ka...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka folur gjatë ditës së sotme në Analizën Vjetore të Ujësjellës-Kanalizime. Ministri ka thënë që ka shumë...

Taksa në Rrugën e Kombit, Gjiknuri: Qytetarët e Kukësit do paguajnë...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri tha në "Ora News" se qytetarë te Kukësit do të paguajnë tarifë për Rrugën e Kombit, por...

Statusi i naftëtarit, Gjiknuri: Janë miratuar nga komisioni 1 mijë aplikimet...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë garanton se do ti trajtojë me shpejtësi dosjet për statusin e naftëtarit. Gjatë një takimi në Fier, ministri Damian Gjiknuri...

Video/ Revolta e qytetarëve shqetëson qeverinë, Rama sërish për taksën në...

Revolta që ka shkaktuar implementimi i pagesës së qarkullimit në Rrugën e Kombit, por dhe arrestimi i protestuesve të së shtunës në tunelin e...

Transporti multimodal, Gjiknuri në Sofje: Projekte të përbashkëta mes rajonit

Shqipëria do të ketë mbështetjen e BE në rindërtimin e  hekurudhës por edhe përfundimit të akseve të rëndësishme rrugore në jug të vendit. Për këtë...

Gjiknuri: Shkodra u përmbyt nga reshjet, jo shkarkimet e HEC-eve

Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, është në në të njëjtën linjë me KESH, duke deklaruar se përmbytja e zonës së Nën-Shkodrës nuk është pasojë...

Gjiknuri në Durrës: Pagesa e ujit, garanci për investimet

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian inspektoi punimet për rrjetin e kanalizimeve dhe të ujësjellësit në qytetin e Durrësit. Linja e re e furnizimit me...

Aeroporti i Vlorës, Gjiknuri: Kuvendit do t’i vijmë me detajet e...

Në Komisionin e Ekonomisë po diskutohet Projektligji për aeroportin e Vlorës. I pranishëm është edhe ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, i cili...

Gjiknuri e Ahmetaj inspektojnë kantierin e rrugës Qukës-Qafë Plloçë, ja kur...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri së bashku me ministrin E financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj kanë inspektuar kantierin e rrugës Qukës-Qafë Plloçë....

Reforma e ujit, Gjiknuri: Skema lehtësuese si me energjinë

Edhe në reformën e ujit do të zbatohen skema lehtësuese, siç ndodhi me atë të energjisë. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...