Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Kantieret rrugore, Gjiknuri: Brenda vitit rinis puna për bypass-et e Fierit...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, inspektoi dy kantiere të Autoritetit Rrugor Shqiptar në zonën e Fierit. Në fillim, ai ndaloi në aksin...

Gjiknuri: Gazsjellësi TAP nuk është kusht për BE por është i...

Ministri i Infrastrukturës dhe energjisë, Damian Gjiknuri ka folur për rëndinë e projektit TAP. Gjatë një interviste të dhënë për gazetarët italiane, Gjiknuri ka...

Rruga e Lumit të Vlorës – Gjiknuri: Brenda dy viteve do...

Brenda dy viteve rruga e Lumit të Vlorës do të jetë tërësisht e përfunduar. Kështu është shprehur ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri...

PD i përgjigjet Gjiknurit për negociatat: Gënjeshtra e radhës, fondet e...

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Energjisë, Damian Gjiknuri. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Tabaku...

“Po më sulmojnë”, Paloka: Gjiknuri u rendit vullnetarisht në listën e...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës në turin e llogaridhënies është ndalur në Shushicë të Vlorës nga ku i është përgjigjur dhe akuzave të opozitës...

Bypass i Tepelenës, Gjiknuri: Investimi do ndikojë në punësim

Në kuadër të turit të llogaridhënies publike të qeverisë “Puna për Shqipërinë që Duam”, ministrat Damian Gjiknuri dhe Niko Peleshi zhvilluan një dëgjesë publike...

Marrëveshja e grantit, BE jep 35.4 mln euro për hekurudhën Tiranë-Durrës-Rinas

Dy javë nga hapja e shprehjes së interesit për fazën e parakualifikimit për hekurudhën Tiranë-Durrës-Rinas, qeveria nenshkuan marrveshjen e grantit per nje pjese te...

Reforma e Ujit, Gjiknuri: 25 mijë kontrata të reja, por ka...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka folur gjatë ditës së sotme në Analizën Vjetore të Ujësjellës-Kanalizime. Ministri ka thënë që ka shumë...

Taksa në Rrugën e Kombit, Gjiknuri: Qytetarët e Kukësit do paguajnë...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri tha në "Ora News" se qytetarë te Kukësit do të paguajnë tarifë për Rrugën e Kombit, por...

Statusi i naftëtarit, Gjiknuri: Janë miratuar nga komisioni 1 mijë aplikimet...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë garanton se do ti trajtojë me shpejtësi dosjet për statusin e naftëtarit. Gjatë një takimi në Fier, ministri Damian Gjiknuri...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...