E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

PD i përgjigjet Gjiknurit për negociatat: Gënjeshtra e radhës, fondet e...

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Energjisë, Damian Gjiknuri. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Tabaku...

“Po më sulmojnë”, Paloka: Gjiknuri u rendit vullnetarisht në listën e...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës në turin e llogaridhënies është ndalur në Shushicë të Vlorës nga ku i është përgjigjur dhe akuzave të opozitës...

Bypass i Tepelenës, Gjiknuri: Investimi do ndikojë në punësim

Në kuadër të turit të llogaridhënies publike të qeverisë “Puna për Shqipërinë që Duam”, ministrat Damian Gjiknuri dhe Niko Peleshi zhvilluan një dëgjesë publike...

Marrëveshja e grantit, BE jep 35.4 mln euro për hekurudhën Tiranë-Durrës-Rinas

Dy javë nga hapja e shprehjes së interesit për fazën e parakualifikimit për hekurudhën Tiranë-Durrës-Rinas, qeveria nenshkuan marrveshjen e grantit per nje pjese te...

Reforma e Ujit, Gjiknuri: 25 mijë kontrata të reja, por ka...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka folur gjatë ditës së sotme në Analizën Vjetore të Ujësjellës-Kanalizime. Ministri ka thënë që ka shumë...

Taksa në Rrugën e Kombit, Gjiknuri: Qytetarët e Kukësit do paguajnë...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri tha në "Ora News" se qytetarë te Kukësit do të paguajnë tarifë për Rrugën e Kombit, por...

Statusi i naftëtarit, Gjiknuri: Janë miratuar nga komisioni 1 mijë aplikimet...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë garanton se do ti trajtojë me shpejtësi dosjet për statusin e naftëtarit. Gjatë një takimi në Fier, ministri Damian Gjiknuri...

Video/ Revolta e qytetarëve shqetëson qeverinë, Rama sërish për taksën në...

Revolta që ka shkaktuar implementimi i pagesës së qarkullimit në Rrugën e Kombit, por dhe arrestimi i protestuesve të së shtunës në tunelin e...

Transporti multimodal, Gjiknuri në Sofje: Projekte të përbashkëta mes rajonit

Shqipëria do të ketë mbështetjen e BE në rindërtimin e  hekurudhës por edhe përfundimit të akseve të rëndësishme rrugore në jug të vendit. Për këtë...

Gjiknuri: Shkodra u përmbyt nga reshjet, jo shkarkimet e HEC-eve

Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, është në në të njëjtën linjë me KESH, duke deklaruar se përmbytja e zonës së Nën-Shkodrës nuk është pasojë...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...