E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Eksportimi i ferrokromit, Gjiknuri: Ia kaluam dhe Enver Hoxhës

Shumë shpejt do të shpallet gara për dhënien me koncension të  termocentralit të Vlorës. Sa i takon eksportimit të ferrokromit ministri i Infrastruktures dhe...

TEC-i i Vlorës – Gjiknuri: Së shpejti shpallim garën ndërkombëtare

Qeveria do të hapë së shpejti një garë ndërkombëtare për investitorët e huaj për të vënien në punë të TEC-i të Vlorës. Deklarata ka...

Rrugët me pagesë, Gjiknuri: Të ardhurat, jo në arkën e privatit,...

Në një kohë kur po planifikohet që një pjesë e akseve nacionalë të jenë me pagesë për kalimin e automjeteve, synohet që të ardhurat...

PPP, “shpëtimi” i rrugëve, Gjiknuri: Është e vetmja mënyrë për t’i...

Partneriteti Publik-Privat, sipas ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri është mënyra e vetme për të shpëtuar rrugët nga degradimi. Teksa po diskutonte në Kuvend...

Ekonomia dixhitale në “sprint”, Gjiknuri: Po investojmë kudo! Beqaj: Po “thyen”...

“Ka ardhur koha që ideja, sipërmarrja, start up-i të fillojë të lexohet mirë nga politika qeveritare, por ndërkohë edhe nga qeveria. Vetëm nëpërmjet inovacionit...

Rruga e Kombit, ministri Gjiknuri: Asnjë problem në sportele

Një ditë pas rinisjes së pagesës në Rrugën e Kombit, ministri i Transporteve, Damian Gjiknuri u shpreh  se çdo gjë po shkon normalisht dhe...

Ademi i përgjigjet Gjiknurit për bypassi-n: Qeveria, rrena ditën për diell...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodër Voltana Ademi ka replikuar në distancë me drejtorin e ARRSH-së dhe Ministrin Gjiknuri për bypass-in e Shkodrës. Në një deklaratë...

Gjiknuri: Voltana Ademi të japë dritën jeshile për by-passin

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri i ka bërë thirrje Bashkisë së Shkodër që të japë dritën jeshile për ndërtimin e by-pass-it, duke...

Ankorimi i mjeteve turistike, Gjiknuri: Masat e sezonit turistik rritën ndjeshëm...

8-mujori i vitit 2018 ka shënuar një rritje të numrit të mjeteve turistike të ankoruara në vendin tonë, krahasuar me një vit më parë....

Nyja e Milotit, nisin punimet – Gjiknuri: Investim 1.6 mld lekë,...

1.6 mld lekë do të jetë investimi i qeverisë shqiptare për përfundimin e punimeve në nyjen e Milotit, e cila është konsideruar një pikë...

EDITORIAL

Nuk flitet më për zgjedhje vendore, pa ikur Edi Rama

Zv/kryetari i LSI, Luan Rama tha këtë të hënë te "Opinion" se vendimi radikal për dorëzimin e...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...