E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

U prit me protesta e vezë, ministri Gjiknuri: Shtysë politike

Ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës u zu në “pritë” nga banorët e Unazës së Re, teksa do hynte në ambjentet e Top Channel. Me pankarta...

Shpallet kompania fituese e impiantit diellor në Akërni – Gjiknuri: Së...

Është shpallur kompania fituese për impiantin fotovoltaik në zonën e Akërnisë, një investim me vlerë 709 milionë euro. Lajmin e ka bërë të ditur...

Aeroporti i Vlorës, Gjiknuri: Do ndërtohet me çdolloj mënyre

Aeroporti i Vlorës do të ndërtohet edhe nëse nuk përfundojnë negociatat me konsorciumin turk. Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri deklaroi se ky...

Eksportimi i ferrokromit, Gjiknuri: Ia kaluam dhe Enver Hoxhës

Shumë shpejt do të shpallet gara për dhënien me koncension të  termocentralit të Vlorës. Sa i takon eksportimit të ferrokromit ministri i Infrastruktures dhe...

TEC-i i Vlorës – Gjiknuri: Së shpejti shpallim garën ndërkombëtare

Qeveria do të hapë së shpejti një garë ndërkombëtare për investitorët e huaj për të vënien në punë të TEC-i të Vlorës. Deklarata ka...

Rrugët me pagesë, Gjiknuri: Të ardhurat, jo në arkën e privatit,...

Në një kohë kur po planifikohet që një pjesë e akseve nacionalë të jenë me pagesë për kalimin e automjeteve, synohet që të ardhurat...

PPP, “shpëtimi” i rrugëve, Gjiknuri: Është e vetmja mënyrë për t’i...

Partneriteti Publik-Privat, sipas ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri është mënyra e vetme për të shpëtuar rrugët nga degradimi. Teksa po diskutonte në Kuvend...

Ekonomia dixhitale në “sprint”, Gjiknuri: Po investojmë kudo! Beqaj: Po “thyen”...

“Ka ardhur koha që ideja, sipërmarrja, start up-i të fillojë të lexohet mirë nga politika qeveritare, por ndërkohë edhe nga qeveria. Vetëm nëpërmjet inovacionit...

Rruga e Kombit, ministri Gjiknuri: Asnjë problem në sportele

Një ditë pas rinisjes së pagesës në Rrugën e Kombit, ministri i Transporteve, Damian Gjiknuri u shpreh  se çdo gjë po shkon normalisht dhe...

Ademi i përgjigjet Gjiknurit për bypassi-n: Qeveria, rrena ditën për diell...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodër Voltana Ademi ka replikuar në distancë me drejtorin e ARRSH-së dhe Ministrin Gjiknuri për bypass-in e Shkodrës. Në një deklaratë...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...