E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Gjergj Kastriot Skënderbeu

Etiketim: Gjergj Kastriot Skënderbeu

“Ylli i mëngjesit” itinerari unik i Skënderbeut, mbi 3 mijë vizitorë...

Mbi 3 mijë vizitorë për gjatë tre ditëve u njohën me itinerarin muzeal “Yjet e mëngjesit”, një labirint ndërveprues imazhesh të Gjergj Kastriot Skënderbeut...

“Viti i Skënderbeut”, Rama: Në nëntor zhvillohet samiti i diasporës

Në një aktivitet të zhvilluar ditën e sotme u çel sipari i “Vitit të Skënderbeut” në nder të 550 vjetorit të heroit kombëtar. Në aktivitetin...

VIDEO/ Enigma e varrit të Gjergj Kastriot-Skënderbeut

Cilat janë të fshehtat dhe enigmat e vendprehjes së Gjergj Kastriot Skënderbeut? Çfarë fle nën memorialin e tij? Përse u mbuluan gërmimet arkeologjike? Cilat janë...

50 fakte nga jeta e Gjergj Kastriot Skenderbeut

Cila ka qenë jeta dhe veprimtaria e tij? Përse Skënderbeu u shndërrua në pikën referuese të shqiptarëve gjatë Rilindjes dhe përse edhe sot ai...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë verbale...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...