Ballina Etiketimet Gjela Deti

Etiketim: Gjela Deti

Viti i Ri – Më pak gjela deti në Zadrimë

Zadrima e Lezhës është një nga zonat që ka krijuar traditë në mbarështimin e gjelit të detit. Shpendët prej ditësh janë nxjerrë në shitje, buzë...

Mbreti i tavolinës, Veliaj: Blini gjelat “firmato” të Baldushkut

Gjelat e detit nga zona e Baldushkut, e cila njihet për rritjen e tyre, janë kthyer në traditë për tavolinën e çdo qytetari të...

Gjelat e detit “pushtojnë” aksin rrugor Lushnje-Rrogozhinë

Festat e fundvitit, mbret të tavolinës kanë gjelat e detit dhe ku më mirë se në zonën e myzeqesë mund të gjesh. Segmenti i...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...