E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Gjak

Etiketim: gjak

Deti mbushet me gjak (FOTO LAJM)

Fotot e frikshme zbulojnë pasojat e vrasjes brutale të një grupi balenash në një ishull të largët Arktik. Kafshët theren nga fshatarët disa herë...

Presidenti Meta në Shkodër: Të nxisim kulturën e dhurimit të gjakut

Në kuadër të nismës së ndërmarrë, “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte sot në qytetin e Shkodrës. Presidenti Meta...

Rruga lahet në gjak, aksidenti me motor i merr jetën 20-vjeçarit...

Pas atij në Bulqizë, një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur në Spille, Kavajë, ku një 20-vjeçar ka humbur jetën. Viktima udhëtonte me një motor,...

Seanca në kuvend nis ndryshe, ja çfarë do bëjnë deputetët

Jo me zhurmën e zakonshme, por sot kuvendi do të mblidhet këtë për një qëllim më të veçantë në seancë plenare, përveç sherrit që...

Manastirliu dhuron gjak për fëmijët talasemikë: 10 minuta për të shpëtuar...

Në periudhën më të vështirë të vitit, kur rritet nevoja për mbulimin me gjak, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale nisi sot fushatën e...

Mënyrat për të mbajtur nën kontroll nivelin e sheqerit në gjak

Një nga mënyrat më të domosdoshme për të mbajtur nën kontroll nivelin e sheqerit në gjak është përzgjedhja e një regjimi të shëndetshëm ushqimor....

Kush e gjakosi Çiljetën? (VIDEO)

Çiljeta Xhilaga, pasditen e së premtes ka publikuar në profilin e saj në instagram promon e filmit “Floorless”, ku ajo është pjesëmarrëse si aktore....

Në 25 vitet e fundit, 8 shtete shpallën pavarësi: Luftë dhe...

(foto ilustruese) Gjatë gjithë historisë, hartat janë rindarë, pasi janë themeluar shtete të reja, aty ku perandoritë ranë dhe kufijtë u zhvendosën. Katalanasit në Spanjë,...

Ç’ po ndodh me Mihrijen? E ka fytyrën me gjak? (FOTO)

Këngëtarja e njohur Mihrije Braha, është komentuar shumë së fundmi për fotografitë e saj në plazh. Por në postimin e fundit ajo vërtet i...

Avokado, fruti ekzotik me përfitime shëndetësore

Të njohura si frute ekzotike avokadot kanë një mori përfitimesh shëndetësore. Avokadot kanë më shumë fibra se çdo frut tjetër dhe përmbajnë një numër...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...